На Соборному майдані «Батальйон небайдужих» будує літній майданчик для благодійної кав’ярні
Поблизу Свято-Успенського собору будують літній майданчик соціальної кав’ярні «БлагоКава», яка виручені кошти з продажу кави і тістечок передає на ЗСУ
Прогулюючись до Білої альтанки полтавці помітили будівництво літнього майданчика між ялинками поруч зі Свято-Успенським собором. Хто знає про соціальний проект «Батальйону Небайдужих», у того це будівництво запитань не викликало. А дехто почав критикувати розширення «БлагоКави» в центральному парку міста. Адже літній майданчик має чималу площу. Пояснімо історію відкриття цього закладу.
У 2016 році біля собору відкрили дерев’яний будиночок Святого Миколая. Місцевий священник у ролі Миколая дарував подарунки дітям, а волонтери збирали тут дитячі речі для малозабезпечених сімей.
З 2022 року образ Святого Миколая виконує харків’янин Роман Сагайдачний. З початку повномасштабного вторгнення чоловік із родиною переїхав у Полтаву та почав займатися волонтерством. Спочатку допомагав роздавати речі для інших переселенців, а потім працював у будинку Святого Миколая та вітав дітей.
У 2023 році в будиночку відкрили «БлагоКаву». Кошти на облаштування кав’ярні зібрали волонтери. Тут працюють баристи, а тістечка випікають у власній кондитерській. Окремі солодощі приносять й волонтери. Всі виручені кошти ідуть на допомогу ЗСУ.
Минулого року поряд із дерев’яним будиночком відкрили скляний павільйон. Взимку він слугував кімнатою Святого Миколая, яку облаштували гірляндами, меблями й декоративним каміном. На літній сезон тут поставили столики для смакування кавою.
У травні комісія із МАФів дала дозвіл «Полтавському батальйону небайдужих» на будівництво дерев’яного помосту площею 60 м². Наразі робітники викладають дошки, на яких згодом розмістять столики.
«Батальйон небайдужих» не тільки пригощає людей кавою і тістечками, а і проводить різні просвітницькі заходи. Розмови за кавою із Владикою Федором, кіно просто неба, історичні та культурні лекції від члена ГО «Save Poltava» Артура Арояна, археолога та військового Вячеслава Шерстюка, істориків Людмили Бабенко, Олександра Супруненка, Оксани Коваленко тощо. Також волонтери проводять забіги в памʼять загиблих захисників. Загалом «БлагоКава» — не просто кав’ярня, а просвітницький і волонтерський простір.
Слідкувати за подіями й заходами можна на Facebook-сторінці «Батальйону небайдужих» або сторінці Іnstagram-сторінці «БлагоКава»
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»