У Мінобороні пояснили. чому у напрямку Вовчанська не було побудовано серьозних укріплень
Про це розповів голова адміністрації Державної спеціальної служби транспорту Міноборони України бригадний генерал Олександр Яковець етері телемарафону.
За його словами, фортифікаційне обладнання оборонних рубежів, як на Харківщині, так і на решті прикордонних та прифронтових областей, здійснюється ешелоновано. Тобто в декілька оборонних рубежів.
Олександр Яковець пояснив, що найбільш підготовленим є третій оборонний рубіж, який облаштовують на деякій відстані. Тобто там, де вже можна використовувати залізобетонні споруди та засоби інженерного озброєння.
Перед ним – другий рубіж, де працюють підрозділи командування Сил підтримки ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту. Він теж обладнується у різних умовах на різних ділянках. Зокрема, на Харківщині – це під постійними обстрілами противника. Навіть на відстані 15 – 17 кілометрів,
– заявив бригадний генерал.
За його словами, перший рубіж або так званий передній край утримують та обладнують самі підрозділи. Там говорити про використання важкої техніки, залізобетонних споруд, на жаль, немає можливості.
Голова адміністрації Державної спеціальної служби транспорту уточнив, що:
- перший рубіж на Харківському напрямку розміщений на відстані від 1,5 до 5 – 6 кілометрів від кордону з Росією, залежно від умов місцевості, природних перешкод, панівних висот;
- третій розміщують на відстані від 17 до 35 кілометрів й обладнують його ОВА.
Він з інженерного погляду найбільш обладнаний – із встановленням залізобетонних споруд, як вогневих, так і для укриття і проживання особового складу,– заявив посадовець.
Заяви військових щодо відсутності укріплень на Вовчанському напрямку, Яковець назвав абсурдними. Мовляв, так знецінюють ті зусилля, яких сьогодні дійсно докладають й військовослужбовці інженерних підрозділів, і цивільний персонал.