У Харкові визнали банкрутом завод «Електромашина»
Господарський суд Харківської області 20 грудня визнав банкрутом харківський завод «Електромашина», який спеціалізувався на виробництві електродвигунів, генераторів та промислового обладнання.
Про це повідомляється в судовому реєстрі, повідомляє Ліга.
Підприємство має понад 65 млн грн боргів і перебуває у заставі. У серпні 2023 року права вимоги за кредитним договором Мегабанку на аукціоні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб викупила фінансова компанія «Траст фінанс». Компанія отримала як заставу приміщення підприємства загальною площею 59 700 кв. м на вулиці Озерянській, 106 у м. Харків. Її власником є житель Києва Сергій Великий.
Під час інвентаризації активи «Електромашини» оцінили у 44 млн грн, чого недостатньо для погашення всієї кредиторської заборгованості.
Розпорядник майна визнав, що підприємство не здатне вчасно та повністю виплачувати свої зобов’язання й не має стабільного джерела генерації прибутку. Тому він зробив висновок, що підприємство треба ліквідувати.
«Неплатоспроможність, виражена у неможливості вчасно та повністю виплачувати зобов’язання перед кредиторами, а також відсутність реальних перспектив виходу з фінансових труднощів, створює ситуацію, яка ускладнює подальше існування підприємства на ринку. Ліквідація підприємства у випадку неплатоспроможності може дозволити мінімізувати збитки та сприяти правильному розподілу активів між кредиторами», – йдеться в постанові.
Суд визнав АТ «Електромашина» банкрутом та відкрив ліквідаційну процедуру на 12 місяців.
Довідка
АТ «Електромашина» є відкритим акціонерним товариством, створеним у 1996 році на базі заснованого у 1868 році підприємства. Це було машинобудівне підприємство, що спеціалізувалося на виробництві електродвигунів для різних галузей, а саме на виробництві електричних машин постійного струму, краново-металургійних електродвигунів, електродвигунів для залізничного транспорту, для рудничних, тягових, контактних та акумуляторних електровозів, рудничної апаратури; з 2016 року на підприємстві почали виробляти електродвигуни змінного струму. Виробництво має замкнутий цикл від сировини до кінцевого продукту. У структурі, крім основного виробництва, є власний інструментальний цех, служба енергозабезпечення, транспортний цех, ремонтні служби. До війни трудовий колектив підприємства становив близько 450 осіб.