«Це війна»: Залужний прокоментував «прослушку» у своєму кабінеті
Під час планової перевірки приміщень, в одному з робочих місць Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного було виявлено елементи обладнання для зняття інформації. З метою встановлення обставин вказаної події, її наслідків та осіб до неї причетних, повідомлено Службу безпеки України.
Про це повідомляє сайт 056.
Як уточнили в Генштабі ЗСУ, пристрої для прослуховування були встановлені у кабінетах, призначених для роботи Головнокомандувача Збройних Сил України та працівників Апарату забезпечення його діяльності.
Виявлені пристрої для зчитування інформації виготовлені з елементів невстановленого зразку, що не дозволяє ідентифікувати встановлювача. Саму ж прослушку виявили вчора при підготовці приміщення до роботи.
Залужний розповів, розповів, що прослушку знайшли не лише в нього. Один з пристроїв виявили в кабінеті, куди він мав переїхати сьогодні, 18 грудня. Головнокомандувач зайшов туди вже після перевірки.
«В мене є декілька місць, де я працюю. І от в одному з них це сталося. Я там давненько вже не був. Але ми перевірили і знайшли», — розповів він.
На запитання, чи може це означати, що в самому Генштабі хтось міг скоїти подібне він сказав, що з «вухами» вже давно не працює. Водночас вважає, що все може бути. Слідство доведе, що це було.
Залужний додав, що мав прийти до цього кабінету сьогодні о 07:00 ранку.
«Це приміщення і раніше використовувалося. Але перерва була досить суттєвою. Тому це просто вже під мою зустріч, мабуть, готувалися», — сказав він.
За допомогою шпіонажу ворог хоче дізнатися про плани ЗСУ, які тримаються в таємниці.
«Це війна. Я не можу говорити, що я планую, що ми маємо робити. Інакше це буде шоу, а не війна, ціна якої – людські життя», — сказав Залужний про нібито новий контрнаступ.
Колишня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр прокоментувала ситуацію з «прослушкою» у кабінеті головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Вона вважає, що є факти «зливу» інформації зі штабів, військова таємниця не раз ставала публічною.
«Не знаю, що і хто у Главкома хотів почути, бо в принципі всі свідомі того, що є ймовірність прослуховування і витоку інформації. Тому це завжди враховується під час спілкування голосом. Але те, що в нас є зливи секретної інформації, скажімо, зі штабів — так. Військова таємниця вже не раз ставала публічною», – написала Маляр.
Вона також привідкрила специфіку роботи на відповідальних державних посадах і зауважила, що там немає презумпції довіри.
«Тому працівники спеціальних служб зобов‘язані пильнувати за тим, щоб посадовець не завдавав шкоди державній безпеці. Наприклад, на носіях державної таємниці є серйозні обмеження навіть щодо спілкування. Так, є категорія осіб з якими не можна без офіційного дозволу та інструктажу комунікувати. І робота на високих посадах – це апріорі робота під постійним наглядом, бо це питання державної безпеки», — резюмувала ексзаступниця міністра оборони.