У Києві презентували книгу «Спецоперація «Некро». Розсекречені історії з архіву розвідки»
У Києві відбулася презентація книги дослідника історії спецслужб Олександра Скрипника «Спецоперація «Некро». Розсекречені історії з архіву розвідки», у якій йдеться про невідомі епізоди спецоперацій ДПУ/НКВС/МДБ/КДБ СРСР за кордоном щодо діячів українського національно-визвольного руху.
Презентація видання пройшла в Укрінформі.
«Для мене було дуже важливо, щоб ця книжка була і за змістом, і за формою якісною. Я намагався, щоб (у ній – ред.) був фактаж, який говорить сам за себе. Я відкривав для себе і намагався відкрити широкому загалу досі невідомі нюанси (історії – ред.)», — заявив автор книги.
Загалом у книзі налічується понад пів сотні нарисів, які ґрунтуються на унікальних розсекречених документах з архіву Служби зовнішньої розвідки України.
У ній йдеться про досі невідомі епізоди спецоперацій ДПУ/НКВС/МДБ/КДБ СРСР за кордоном щодо вбивства таких видатних діячів українського національно-визвольного руху, як Степан Бандера, Симон Петлюра, Євген Коновалець, про спроби ліквідації таких визначних українських діячів, як Микола Капустянський, Андрій Мельник, про агентурно-оперативні розробки стосовно таких політичних діячів, як Павло Скоропадський, Василь Вишиваний та інших.
Скрипник розповів, що він працював над цією темою останні три роки, і з них найбільш активно – останні півтора року, під час повномасштабної війни.
На його думку, українцям потрібно знати цю «кухню» щодо діяльності (російських – ред.) спецслужб, бо вона нікуди не зникла, бо її брали і беруть на озброєння.
«Вона лише модернізується — технічно, грошима і іншим. Цю кухню треба знати, щоб уміло їм (росіянам – ред.) сьогодні протидіяти на інформаційному фронті», — вважає дослідник історії спецслужб.
Кандидатка історичних наук, директорка видавництва «АДЕФ-Україна» Алла Істоміна зазначила, що ця книга є виключно цікавою, важливою і затребуваною часом.
«Вона читається просто як детективні історії. Але всі ці історії, на відміну від творчого задуму літераторів, які пишуть художні твори, — правдиві, підкріплені документами. І я впевнена, що ця книга — про нашу війну, яка точиться зараз», — сказала Істоміна.
За її словами, ідеї щодо оформлення книги, які подав сам Скрипник, дуже органічно поєднані з її змістом.
Перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак висловив думку, що ця книжка буде гарним прикладом того, як треба писати про історію, пишатися нею і популяризувати її.
«Це книга — для політичного дорослішання, вона є абсолютно потрібною», — переконана головна редакторка газети «День» Лариса Івшина.
Скрипник висловив вдячність керівництву Служби зовнішньої розвідки України і працівникам галузевого державного архіву СЗРУ за співпрацю і підтримку.
Як повідомляв Укрінформ, 28 лютого у Київському університеті ім. Б.Грінченка відбулась презентація книги «Заборонити рашизм».