Gorozhanin.com.ua

Найвищий клас безпеки: як у Дніпрі будують та установлюють модульні укриття

28 августа
04:39 2023

По Дніпру продовжують встановлювати залізобетонні модульні укриття. Їх розміщують на зупинках громадського транспорту та інших місцях, де скупчуються багато людей.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на пресслужбу міськради Дніпра.

Торік у Дніпрі змонтували 36 укриттів різних типів, а з початку 2023-го – ще 22. До кінця року у місті з’являться ще 53 таких укриття. 

Ці укриття бувають декількох різновидів, проте, кожне таке укриття безпечне для користування.

«За сприяння Міністерства оборони у 2015 році ми почали виготовляти укриття для військових, а вже на їх основі наша команда розробила укриття для Дніпра. Навесні цього року державне підприємство, яке має ліцензію та атестат про акредитацію, провело сертифікаційні випробування цієї споруди.

За результатами випробувань наші модульні залізобетонні споруди відносяться до захисних споруд цивільної оборони. Клас сховища А-2, на що отримали сертифікат відповідності. Це найвищий клас безпеки для споруд, які можна монтувати на поверхні без заглиблення у землю», — зазначив представник заводу виробника Олег Яницький.

Процес виробництва захисної споруди починається з виготовлення арматурного каркаса. Далі його розміщують у спеціальній формі та заливають високоякісним бетоном. Укриття складаються з модулів, які перевозять до місця встановлення, і вже там зварюють між собою. З таких модулів можна створити укриття різних розмірів — місткістю від 5 до 150 осіб одночасно. Укриття може витримати тиск до 40 тонн на квадратний метр. Тому вони є безпечними як для військових, так і для цивільних.

«Ми відвідали і проінспектували роботу одного з підприємств з виготовлення модульних залізобетонних конструкцій, які розміщуються на території Дніпра. Під час свого візиту я побачив повністю весь процес їх створення від етапу армування до майданчика зберігання готової продукції і переконався, що ці укриття є надійними, і у випадку небезпеки зможуть дійсно захистити людей від вибухової хвилі та уламків» — прокоментував заступник директора департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР Олексій Самілик.

Нове укриття монтують на зупинці ж/м Червоний Камінь.

«Процес монтажу виглядає наступним чином: спочатку деталі укриття за допомогою вантажівок привозять на місце, після цього комунальники зварюють частини між собою. Коли укриття стає повністю монолітним, його починають облаштовувати: встановлюють двері, підключають до світла, монтують лави для комфорту містян. Розміщуємо поруч біотуалет і урни для сміття», — поділився начальник управління інфраструктури департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР Дмитро Коробов.

В цілому, одне таке укриття комунальники встановлюють протягом одного або двох тижнів, в залежності від його класифікації. А місця для встановлення обираються спільно з Головним архітектурним управлінням так, щоб охопити як паркові зони, так і зупинки громадського транспорту.

«Укриття обирались таким чином, щоб вони були не тільки безпечними, а і органічно вливалися в архітектуру міста, не були яскравими та виглядали мінімалістично. Після завершення всіх робіт з встановлення кожне укриття щоденно прибирають комунальники Дніпра. Щодо біотуалету, то його комунальники обслуговують через день, а двічі на тиждень миють. Також, за потреби, всередині приміщення проводять обробку всіх поверхонь для ліквідації неприємного запаху», — підсумував Олексій Самілик.

Статьи по теме

Последние новости

Чи буде вода під час блекауту: у «Київводоканалі» пояснили

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.