Двоє запорізьких нардепів «зникли» під час голосування за відновлення звітування партій
77 народних депутатів (19%) “випарувались” і не підтримали законопроєкт про відновлення партійного звітування для партій за держфінансування у першому читанні. В їх числі двоє народних депутатів, що представляють Запоріжжя.
Про це повідомляє 061 з посиланням на аналітику від руху «ЧЕСНО».
Відомо, що одночас ці нардепи голосували “за” розгляд інших питань порядку денного на засіданні ВРУ у середу, 9 серпня, або ж “не голосували” (картка в слоті, але жодні дії не відбуваються).
Найбільший відсоток нардепів, які “випарувались” під час цього голосування від усього складу у фракціях “ЄС” (48%), “Батьківщина” (46%) та позафракційних (36%). Найменший відсоток у владної фракції “Слуга народу” (10%), групах “Довіра” (11%) та ПЗЖМ (14%).
В числі запорізьких нардепів опинився Геннадій Касай від «Слуги народа» і тепер вже позафракційний Роман Соха.
“Практика, коли нардепи “випаровуються” із зали, щоб уникнути відповідальності — ганебна. Вони витягають картку зі слоту і таким чином імітують свою відсутність. Ми на цьому неодноразово наголошували. Водночас, є нардепи, які протягом засідання не натискають жодної кнопки, але картка залишається у слоті — це імітація присутності на робочому місці. ЧЕСНО зокрема фіксував такі дії під час голосування за легалізацію медичного канабісу та деколонізацію географічних назв в Україні. Голосування за вкрай важливі для суспільства питання ми оголошуємо маркерними і аналізуємо дії кожного депутата”, — наголошує лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.
Ось прізвища депутатів, які не брали участь у голосуванні:
Рух ЧЕСНО зауважує, що в обов’язки депутата входить голосувати “за”, “проти” або “утримуватися”. Такої участі у голосуванні, як “не голосував” регламентом ВРУ не передбачено. У цих випадках система голосування “Рада” відображає на табло результат “не голосував”. Натомість, якщо ж нардеп дістав або не вставив картку у слот на робочому місці, то система відображає результат “відсутній”.
Нагадаємо, загалом за відновлення фінзвітності партій у першому читанні підтримали 291 депутат. Найбільший відсоток підтримки у фракції “Слуга народу” — 85%. “Довіра” та ПЗЖМ дали майже однаковий відсоток голосів, відповідно 78% і 77%. “Голос” — 50%, ЄС — 48%, Відновлення України — 47%, “За майбутнє” — 47%. Найменший відсоток голосів дала “Батьківщина” (42%).