Поліція Полтавщини дала рекомендації, як не стати жертвою інтернет-шахраїв
На Полтавщині поліцейські провели профілактичні зустрічі із мешканцями Лубенської громади. Правоохоронці розповіли людям про найпоширеніші шахрайські схеми та надали рекомендації, як від них уберегтися.
Особливу увагу поліцейські приділяють роз’яснювальній роботі з громадянами поважного віку. Акцентують людей на тому, що злочинці часто телефонують і повідомляють про потрапляння в біду близької людини, для порятунку якої необхідно терміново перерахувати чи передати кошти. Або представляються службою безпеки банків та повідомляють про «проблеми з банківською карткою». Для начебто «розв’язання проблеми» шахраї виманюють у людей конфіденційну інформацію (номери карток, CVV-коди та інше) і знімають кошти з рахунків громадян.
Під час зустрічей із населенням громад правоохоронці також роздають інформаційні листівки, які містять конкретні рекомендації, що допомагають людям вберегтися від шахрайських маніпуляцій.
Шановні громадяни!
Радимо ніколи й нікому не повідомляти інформацію про себе та банківські картки та не віддавати свої заощадження.
- Ретельно перевіряйте інформацію, яку повідомляють незнайомці та не кваптеся виконувати їх вказівки.
- У жодному разі не кваптесь та не панікуйте. В першу чергу необхідно припинити розмову та негайно зателефонувати родичу, який начебто потрапив у біду. В разі підозри шахрайства — одразу зверніться до поліції та надайте максимум інформації про подію.
- Якщо у вас просять гроші — негайно припиняйте розмову, бо це 100% шахраї. За жодних обставин не перераховуйте та не віддавайте незнайомцям грошові кошти за начебто «допомогу».
Якщо вам відомо про підготовку до вчинення чи вчинення правопорушень, або ви маєте інформацію про шахраїв чи стали жертвою шахрайства — терміново зверніться до найближчого підрозділу поліції або зателефонуйте на номер 102.
Відділ комунікації поліції Полтавщини