Gorozhanin.com.ua

Повномасштабне вторгнення призупинило на Полтавщині реалізацію програм сортування, захоронення та спалення сміття

17 июля
01:26 2023

Один із перспективних проектів — інвестиції у «Полтаватеплоенерго» для будівництва сміттєспалювального заводу, який би дозволив підігрівати воду не газом, а теплом від спалення сміття

Полтавська обласна рада готується до своєї чергової сесії. Зокрема депутати продовжать дію комплексної Програми поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2023 — 2030 роки.

Заступник голови облради Олексій Чепурко в ефірі телеканалу ІРТ повідомив про окремі заходи програми:

  • розроблений організацією GIZ документ зумовлює три місця захоронення відходів, які не підлягають переробці, на території області. Один із таких полігонів твердих побутових відходів має бути під Полтавою, поблизу Кашубівки, як їхати в сторону Селещині. Визначено також місця для сортування сміття на папір, пластик, скло з їх подальшою переробкою;
  • переговори КП «Полтаватеплоенерго» з закордонними інвесторами (зокрема чеськими компаніями) щодо будівництва сміттєспалювального заводу, який би подавав на котельні підприємства теплоносій, отриманий він спалення сміття. Окрім цього, підприємство може отримувати їх електроенергію. Технологія дозволяє знизити до нуля шкоду для навколишнього середовища. Втілення проекту дозволить і утилізувати сміття, і знизити тарифи на тепло.

Однак, Олексій Чепурко зізнався, що усі ці проекти, які активно обговорювалися до повномасштабного вторгнення, наразі стоять на паузі. Інвесторів не складно зрозуміти — вони хочуть дочекатися кінця війни, щоб тільки в умовах безпеки інвестувати у той же сміттєспалювальний завод.

Щоправда, й у мирний час проекти сміттєпереробних заводів та сортувальних ліній не йшли далі переговорів. У 2020 році керівники області обговорювали варіанти будівництва заводу з переробки відходів у Кашубівці, Розсошенцях або Макухівці. У 2022 році до заводу у Макухівці, для якого вже був затверджений детальний план території, додався ще один — на захід від колишнього заводу ГРЛ.

З вдалих проектів використання відходів можна згадати газоелектрогенераторну установку для виробництва електроенергії з системою збору та утилізації біогазу на території Полтавського міського сміттєзвалища. ЇЇ потужність складає 600 кВт·год, що дозволяє генерувати такий об’єм енергії, який заміщує близько 2 млн м³ природнього газу на рік.

Щодо Макухівки, то наразі управління ЖКГ проводить другу спробу знайти проектну організацію, яка за суму до 6 млн грн підготує документацію з приведення фактично стихійного сміттєзвалища у повноцінний полігон твердих побутових відходів.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

    Поїхав до столиці на заробітки: поліцейські розшукали безвісти зниклого 17-річного одесита

Поїхав до столиці на заробітки: поліцейські розшукали безвісти зниклого 17-річного одесита

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.