Багряний замість Пушкіна :у Києві перейменували 14 парків, вулиць і скверів
У Києві перейменували ще 14 міських об’єктів, назви яких пов’язані з Росією та її сателітами.
Такі рішення підтримали у четвер на пленарному засіданні Київської міської ради більшістю депутатів, передає Укрінформ.
Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, триває процес дерусифікації міських об’єктів, зокрема, це також стосується і зелених зон.
«Росія десятиліттями нав’язувала свої наративи, які впливали на спотворення нашої національної свідомості. Зараз спільними зусиллями разом із мешканцями столиці проводимо комплексний процес дерусифікації у столиці. У багатовіковому Києві не має залишитись найменувань, які пов’язані з країною-агресором, її радянським та імперським минулим», – наголосив Бондаренко.
У столиці перейменували низку міських об’єктів.
У Дарницькому районі перейменували: сквер Трудової Слави – на сквер імені Павла Горянського, вулицю Челюскінців – на вулицю Героїв Зміїного, провулок Крилова 1-ий – на провулок Бахмутський, провулок Крилова 2-ий – на провулок Джмелиний, провулок Крилова 3-ий – на провулок Щучий.
У Шевченківському районі: парк ім. О.С.Пушкіна – на парк імені Івана Багряного, сквер ім. Валерія Чкалова – на сквер Літературний.
У Деснянському районі: провулок Ватутінський – на провулок Зазимський, вулицю Маяковського – на вулицю Тараса Коваля, вулицю Теодора Драйзера – на вулицю Рональда Рейгана.
У Дніпровському районі: вулиці Травнева – на вулицю Качина, вулицю Мініна – на вулицю Олександра Лазаревського, вулицю Пожарського – на вулицю Дмитра Багалія.
В Оболонському районі: вулицю Совхозна – на вулиця Дунайська.
Як повідомляв Укрінформ, Київрада дерусифікувала вулиці Драгомирова та Гвардійську.