У Миргороді за катування двох братів засудили чоловіка
Двоє братів звернулися до поліції через крадіжку бензопили. Слідство з’ясувало, що інструмент викрав їхній знайомий — суд призначив крадію умовне покарання. За це засуджений разом із товаришем вирішив помститися братам, катуючи та знущаючись з них
13 червня Миргородський міськрайонний суд виніс вирок Олександру Шевченку, який разом із товаришем катував двох братів. Чоловік провину визнав частково та отримав 6 років ув’язнення. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Відповідно до матеріалів справи, Олександр Шевченко у січні 2022-го року викрав у братів Кіріченків бензопилу. Суд призначив крадію 3 роки ув’язнення, але від відбування покарання звільнили з іспитовим строком — 1 рік.
Вже 10 травня 2022-го року Шевченко разом із товаришем, який з перших днів повномасштабного вторгнення перебуває в теробороні ЗСУ, прийшли до помешкання братів Кіріченків, щоб помститися за їхнє звернення до поліції щодо крадіжки інструменту. Чоловіки знущалися з братів та катували їх.
Так, зловмисники взяли із собою ножі та електрошокер, а також принесли алкогольні напої, які силою заливали потерпілим до рота. Шевченко та його товариш били братів, штрикали ножем, застосовували електрошокер. Товариш Шевченка сипав сіль на свіжі рани одного з братів. Спільник Шевченка розбив банку об голову одного з потерпілих, а також бив стільцем обох братів.
Зловмисники змушували братів робити те, що вони не хотіли та знаходитися там, де вони не хотіли. Тож дії Шевченка кваліфікували як катування з метою дискримінації (ч. 2 ст. 127 КК України). А матеріали щодо спільника винесені в окреме провадження, оскільки він наразі знаходиться в ЗСУ.
Сам Шевченко провину визнав частково та пояснив, що конфлікт між ним, його товаришем та братами Кіріченками стався під час розпивання спиртних напоїв. Шевченко припустив, що під час спільного відпочинку його товаришу здалося, що брати виправдовували російське вторгнення на територію України й тому між ними виник конфлікт і розпочалася бійка.
Проте суд критично розцінив покази обвинуваченого і, дослідивши усі докази, визнав Шевченка винним у катуванні. Чоловіку призначили за скоєне 5 років ув’язнення. Але оскільки обвинувачений вже має умовний термін, то за сукупністю злочинів чоловіку призначили 6 років позбавлення волі.
Шевченко знаходився під заставою у 65000 грн, тож під варту його взяли прямо в залі суду. Також суд зарахував у термін відбування покарання 7 місяців, які Шевченко перебував під вартою до того, як за нього внесли заставу.
Крім того, засуджений має відшкодувати 8580 грн експертних витрат.
Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений в Полтавському апеляційному суді протягом 30 днів з моменту його проголошення.
Справа щодо спільника Шевченка, відповідно до рішення суду, виділена в окреме провадження. Перебуваючи у лавах ЗСУ чоловік отримав поранення й у березні 2023 року був направлений на лікування психотравматичного стресового розладу.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»