Як уникнути шахраїв під час онлайн-покупок: поради кіберполіції
За повідомленням кіберполіції Полтавщини, продаж вигаданих товарів на сайтах оголошень чи в соцмережах – це найпоширеніше шахрайство в Інтернеті. В таких випадках у своїх оголошеннях аферисти суттєво занижують ціни на «товар» в порівнянні з такими самими пропозиціями від інших продавців та вимагають повну або часткову передоплату від покупців.
Ще одна поширена схема шахрайства під час онлайн-покупок – створення фішингових ресурсів, які зовні схожі на популярні інтернет-магазини. Оплачуючи на таких вебресурсах покупці лишаються без товару та надають дані своїх банківських карт аферистам, які потім привласнюють гроші з рахунків громадян.
Під час онлайн-шопінгу кіберполіція рекомендує дотримуватися цих порад:
- купуйте та сплачуйте лише на перевірених ресурсах та переконайтеся у правильності URL-адреси необхідного сайту. Навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт;
- надайте перевагу післяплаті, аби мінімізувати ризики шахрайського заволодіння грошима;
- не повідомляйте нікому дані своєї банківської картки (CVV-код та термін її дії);
- для онлайн-покупок краще відкрити окрему інтернет-картку і перераховувати на неї суму, яка необхідна лише для оплати за товар;
- у разі купівлі на платформі оголошень, обговорюйте деталі угоди тільки в чаті цієї платформи та не переходьте у сторонні месенджери: в них зловмисники можуть надсилати фішингові посилання.
Нагадаємо, у травні в Полтаві суд виніс вирок чоловіку, який продавав автомобілі, що були ввезені з країн Євросоюзу на територію України як гуманітарна допомога для військових. За вироком суду, полтавець передав сім автівок, які були в користуванні, на потреби Збройних сил України.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»