Чому не можна рвати бузок: наслідки, про які багато хто не знає
Бузок (Syringa vulgaris) – це кущ, відомий своїми прекрасними ароматними квітами. Його сезон зараз у самому розпалі. Він прикрашає безліч вулиць Дніпра, Києва та інших міст. Але зривати його гілки не бажано, особливо заради розваги. Адже біологи заявляють, що це може завдати шкоди рослині.
Про це повідомляє сайт 056.
Чому не рекомендується рвати або обрізати бузок без особливої необхідності:
1.Здоров’я рослини. Рвання або часте обрізання бузку може негативно зашкодити його здоров’я. Чагарник вимагає часу для накопичення поживних речовин та енергії, щоб цвісти та розвиватися. Часті обрізки можуть послабити рослину та призвести до зниження цвітіння.
Зокрема у ранки на обламаних гілках можуть потрапити зайва волога, шкідники чи інфекція. У найгіршому випадку це може згубити всю рослину. І на місці здорового дорослого куща потрібно буде висаджувати новий, який довго ростиме до дорослого стану.
3.Цвітіння. Бузок цвіте на старих пагонах. Якщо ви рвете бузок або обрізаєте його занадто рано чи занадто часто, ви можете видалити потенційні бутони, які формуються на старих пагонах. Це може знизити рясність та якість цвітіння.
4.Природна форма. Бузок має свою природну та красиву форму, і вона виглядає краще, коли росте вільно і не обрізається надмірно. Вона може досягати значного розміру та мати гармонійну архітектуру, якщо їй дозволено вільно розвиватися.
Безперечно, є ще кілька факторів, які варто враховувати, якщо вам все ж таки необхідно наламати гілок бузку:
1. Метод обрізки. Робити це треба з найменшою шкодою для рослини. Не обламуйте гілки, а зрізайте гострим секатором. І обирайте тільки тонші бічні пагони, не основні гілки.
2. Час обрізки. Важливо вибрати правильний час для цієї процедури. Рекомендується обрізати бузок відразу після її цвітіння, щоб дати рослині достатньо часу на відновлення та формування нових пагонів перед наступним сезоном цвітіння.
Також варто враховувати, що коли бузок обрізається або рветься, то квіти, звичайно, губляться. Бузок відомий своїм унікальним і прекрасним ароматом, який приємно насолоджуватися під час її цвітіння. Тому багато хто воліє не чіпати бузок, щоб зберегти її красу та аромат.
Прикмети про бузок
Бузок — рослина, яку в народі часто пов’язують з різними прикметами та повір’ями. Вважається, що бузок може бути оберегом і здатний відганяти злих духів з будинку. Тому на порогах та вікнах можна вішати гілки бузку, щоб оберігати будинок від негативу.
Проте існує прикмета і з протилежним значенням. Зокрема під забороною є білий бузок. Вважається, що він може «вигнати» людину з її житла та притягнути біди та хвороби. Також його вважають відповідальним за сварки між тими, хто живе в оселі. І окремо він може бути небезпечним для молодих дівчат, адже буцімто відлякує від них женихів.
Ось вам ще кілька прикмет про бузок:
- Якщо ви зірвете квітку бузку і покладете його під подушку перед сном, то вам сниться віщий весільний сон. Це пов’язано з асоціацією бузку з романтикою та любов’ю.
- У деяких культурах вважається, що бузок приваблює грошову удачу. Тому, зірвавши квітку бузку і поклавши його у свій гаманець або гроші, можна залучити процвітання та достаток.