У Києві презентували виставку про релігійні споруди, зруйновані російськими обстрілами
У Трапезній палаті Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» відкрилася фотовиставка «…Але будуть відроджені у славі і силі» про 30 релігійних споруд різних конфесій, зруйнованих внаслідок обстрілів рф.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«За час війни в Україні було пошкоджено 415 релігійних споруд, сто з них зруйновано повністю. Ворог, стріляючи в наші сакральні споруди, цілить в Бога, незалежно від віросповідання. Ми безперечно все відбудуємо, але нам важливо зафіксувати те зло, яке творять з храмами в Україні російські агресори», — зауважив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Фотовиставка складається із 40 світлин, на яких представлено руйнування 30 сакральних споруд різних конфесій: деякі з них проілюстровані ззовні та зсередини. Більше світлин із понівеченими пам’ятками зібрано у відео, яке демонструють у суміжній залі. Лідирує за кількістю руйнувань наразі Донецька область (120 споруд).
У Києві презентували фотовиставку про релігійні споруди, зруйновані російськими обстрілами / Фото: Геннадій Мінченко, Укрінформ
«Ця виставка покликана засвідчити, що зло неодмінно буде покарано. Зло не властиве людській природі, але після гріхопадіння воно увійшло у світ. І ми бачимо реальні його наслідки зараз. Ми боремося зі злом, і, я впевнений, що спільними зусиллями ми його здолаємо — ми здолаємо агресора. Добро перемагає зло… Після перемоги ми будемо відбудовувати те, що агресор зруйнував», — зазначив Митрополит Епіфаній.
Виставку доповнюють предмети музейних інституцій — залишки зруйнованих храмів. Зокрема, відвідувачі побачать обшивку купола храму із с. Долина, що на Донеччині.
«Іронія полягає в тому, що це новий храм, побудований московським патріархатом. Приходячи на нашу землю, росіяни нищать все, не розбираючись, навіть споруди московського патріархату. Цей шматок обшивки є одним із небагатьох вцілілих предметів. Коли ми там були, ми побачили повалений храм і купол, що лежав обабіч», — сказала експертка.
Із долинської церкви представлена ще фасадна ліпнина. Водночас з церкви у с. В’язівка на Житомирщині вціліли дерев’яні елементи оздоблення, які обрамляли ікони — вони також є на виставці.
За словами організаторів, історики музеєфікують такі предмети, аби проілюструвати біду, яку принесла війна.
Зібрали експозицію Національний заповідник «Києва-Печерська лавра», Національний музей революції гідності, Національний музей історії України у другій світовій війні і Штаб порятунку спадщини. Вона демонструватиметься рік.
Як повідомляв Укрінформ, у французькому м. Реймсі, який став побратимом українського Чернігова, 10 травня відкрили фотовиставку: «Перехрестя, фотографії Реймса та Чернігова», де зображені понівечені під час воєн міста.