Парламентська ТСК: встановлені особи, які розкрадали гуманітарну допомогу у Полтавській міськраді
Народні депутати визнали незадовільною роботу правоохоронних органів Полтавщини та вирішили провести повторне засідання. Попередньо встановлені факти, які вказують на розкрадання гуманітарної допомоги у міській раді
У Києві відбулося засідання парламентської тимчасової слідчої комісії щодо розслідування фактів можливого розкрадання гуманітарної допомоги. На засіданні народні депутати заслухали інформацію керівників правоохоронних органів Дніпропетровської та Полтавської областей (ГУНП, прокуратури, СБУ) про стан розслідування кримінальних проваджень, які обговорювалися під час виїзних засідань ТСК, зокрема у Полтаві 8 лютого цього року.
Комісія встановила, що досудове розслідування по кримінальних провадженнях проводиться неефективно, слідством не встановлено всі факти, що мають значення, не прийнято всіх необхідних процесуальних рішень.
За результатами розгляду ТСК прийнято рішення визнати незадовільною роботу органів досудового розслідування Дніпропетровської та Полтавської областей; заслухати питання порядку денного повторно найближчим часом.
Заступник голови ТСК, нардеп Сергій Вельможний, на своїй сторінці у Facebook повідомив:
— За результатами розслідування ТСК у Полтаві були виявлені численні факти розкрадання гуманітарної допомоги, яка прибула на адресу Полтавської міської ради, вже маємо результати роботи, винні встановлені!
Встановлено низку порушень в процесі публічних закупівель Полтавської міської ради для приготування їжі для ВПО по завищених цінах, вже відкриті кримінальні провадження, ведуться слідчі дії стосовно таких осіб.
Були виявлені численні факти незаконного використання системи «Шлях» та більше того, маємо реальні результати роботи ТСК спільно з правоохоронцями по викриттю посадовців, які відпочивали в Європі та не купували гуманітарну допомогу військовим та ВПО!
Сергій Вельможний
Нагадаємо, у своєму попередньому звіті ТСК зазначила, що Полтавська міськрада протягом 103 днів ігнорувала запити комісії. Окрім цього комісія встановила, що Полтавська ОВА на 90 млн грн занизила вартість гуманітарної допомоги, що може вказувати на її розкрадання.
, «Полтавщина»