У будівлі ЦНАПу поблизу ОВА не залишилося місця для самого ЦНАПа
Начальник ПОВА хоче Дмитро Лунін, щоб полтавці нарешті почали отримувати адмінпослуги у новій будівлі. Але поки влади різних рівнів узгоджували це питання — вільних площ для управління адмінпослуг вже не лишилося
Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін під час свого брифінгу 3 березня висловив надію, що після зміни влади у Полтавській міськраді зрушать з місця багато проектів. Наприклад, міське управління адмінпослуг переїде до нового приміщення на вул. Соборності, 45а:
— Коли у нас зміниться керівництво міста, то багато питань зрушать з місця. Далеко йти не потрібно. От у нас є побудований для міста ЦНАП. Перші два поверхи створені спеціально для того, щоб люди могли по-сучасному отримувати послуги у сучасній будівлі. Якщо ви були у міському ЦНАПі, то бачили, яка там «толкотня». Мені здається, що за 2 роки уже можна було туди заїхати… Формується нова більшість, керівні органи, новий секретар, з яким будемо працювати.
Голова облради Олександр Біленький не проти такого переїзду, але повідомив «Полтавщині», що вже укладені договори з новими орендарями, тому вільних площ у ЦНАПі вже немає.
Керівник «Дія.Бізнес | Полтава» Альона Гончаренко та голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький
В принципі, сама назва «ЦНАП» вживається журналістами чи політиками за звичкою, адже під саме цей функціонал витратили кошти обласного бюджету. Однак, у реальності там надаються зовсім інші послуги. У будівлі розташовані проект «Дія.Бізнес | Полтава», банк «Український капітал» (бенефіціаром якого є депутат Сергій Бєлашов), кафе «Кавун», управління містобудування та архітектури Полтавської ОВА.
Нагадаємо, у грудні 2021 року управління адміністративних послуг Полтави уклало договір на оренду 464 м² на першому та другому поверсі в новій будівлі на вулиці Соборності, 45а. Оренда за два місяці склала 10,7 тис. грн. При цьому перший заступник міського голови Валерій Пархоменко тоді заявив, що місто хоче орендувати площу за мінімально можливою ціною в 1 грн.
Згодом з’ясувалося, що Полтавський ЦНАП зможе приймати громадян і надавати адмінпослуги тільки після закупівлі нових меблів, які відповідають брендбуку «Дія Центрів».
Взагалі історія будівлі ЦНАПу, на яку витратили 75 млн грн, ілюструє неефективність використання бюджетних коштів та неспроможність області та міста домовитись про співпрацю. Тому вже не викликає подив, коли на території ЦНАПу проводять, наприклад, проводять ярмарки крафтових виробників, а не надають адмінпослуги. В принципі, місця там ще багато — загальна площа становить майже 2000 м². Ці вільні метри можна заповнити піцерією або більярдною. Чому б і ні?
, «Полтавщина»