Протягом доби телефонні шахраї вкрали з карток полтавців понад 80 тисяч гривень
За минулу добу до поліції Полтавщини за допомогою звернулися громадяни, яких ошукали телефонні шахраї, що видавали себе за співробітників банку. Поліція проводить слідчі дії та закликає громадян не повідомляти стороннім особам дані своєї банківської картки, особливо CVV, терміну дії картки, одноразових паролів з SMS та даних для авторизації в онлайн-банкінгу. Пам’ятайте, що навіть в умовах війни, справжні співробітники банку або працівники державних установ не запитують таку інформацію.
Приміром, 1-го лютого до Полтавського райуправління поліції звернулася мешканка Полтави, 1968 року народження, що їй зателефонувала невідома особа, яка представилась працівником банку та, під приводом надання банківських послуг, заволоділа грошима з її картки в сумі 18 тисяч гривень.
Цього ж дня до поліції обласного центру звернулася ще одна місцева мешканка, 1977 року народження, яка повідомила, що псевдобанкіри заволоділи коштами з її картки на суму 6 тисяч гривень.
За такою ж схемою шахраї ошукали мешканку Полтави, 1980 року народження. З банківського рахунку жінки зловмисники заволоділи 18 тисячами гривень.
А жителя Кременчуцького району, 1960 року народження, невідома особа, яка представилась працівником банку та, під приводом того, що з його картки намагаються зняти кошти, заволоділа грошима в сумі понад 39 тисяч гривень.
За усіма фактами шахрайських дій поліція Полтавщини розпочала кримінальні провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України. Вживаються заходи щодо встановлення злочинців та притягнення їх до юридичної відповідальності.
Шановні громадяни! При телефонному шахрайстві РЕКОМЕНДУЄМО:
- негайно припиніть розмову,
- зателефонуйте на контактний номер вашого банку та з’ясуйте чи дійсно відбувалася атака на вашу картку та чи потрібно її перевипустити,
- залиште заявку оператору, що з вашим картковим рахунком намагалися вчинити шахрайські дії та заблокуйте картку.
ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! Ніколи й нікому за жодних обставин не розголошуйте дані вашої банківської карти. Якщо ж ви все-таки стали жертвою злочину, одразу звертайтеся до поліції будь-яким зручним для вас способом. Урахуйте ці поради та бережіть себе й свої заощадження!
Прослухайте аудіопорадники поліції Полтавщини за посиланнями:
Відділ комунікації поліції в Полтавській області