Ходити і їздити тільки там, де можна: як енергетики-ремонтники працюють на деокупованій території
Десять кілометрів бездоріжжя, обабіч дороги — розтрощені САУ, танки, розстріляні легкові автівки, повсюди — уламки артилерії, ракет та “Обережно! Міни”. Це шлях до важливої магістральної лінії електропередачі на деокупованій території.
В НЕК Укренерго розповіли як енергетики-ремонтники працюють на деокупованій території.
Протягом кількох місяців тут велися жорстокі бої, і навіть після розмінування саперами ділянок, трапляються смертельні знахідки — вибухівка, яку підкладають рашисти під міни або нерозірвані снаряди. І це треба враховувати, бути в стократ обережнішими та обачними, а ще — зважати на кожну деталь поруч та працювати з вкрай обмеженими можливостями — ходити і їздити тільки там, де можна. Тепер такі робочі будні у наших енергетиків.
Бригада працювала на трьох ділянках лінії: лагодили провід, грозозахисний трос та замінювали опори, на 30-метровій висоті (це як 13-й поверх будинку) міняли елементи конструкції. Та найскладніше було замінити металеву опору, яка зігнулася навпіл через обстріл.
Ігор, начальник відділу лінійного обладнання Будівельно-ремонтного центру так розповідає про це:
«Треба було зібрати 40-метровий металевий конструктор (про опору), який має сотні схожих елементів і кожен з них має бути на своєму місці. І це без креслення, тому що опора була демонтована з іншої лінії, доставлена на місце у розібраному вигляді. Конструкція кожної анкерної, навіть типової опори, різниться. Виконання такого завдання потребує високого рівня кваліфікації, лінійників, які можуть його виконати, одиниці. А наш майстер Роман та бригадир Микола зібрали. Для цього знадобилось шість днів. Дуже відповідальні хлопці. Хоча всі наші лінійники, без перебільшення, спеціалісти високого класу. Опору встановлювали на шарніри та піднімали бульдозером і краном. Тут злагодженість потрібна, точність і майстерність».
В компанії прагнуть якнайшвидше повернути світло в кожну українську домівку, докладаючи максимум зусиль. Коли з’являється світло — це робота енергетиків-ремонтників.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію