Кобеляцька, Новосанжарська та Білицька громади не виконали розпорядження щодо прийому евакуйованих осіб з Донецької області
На апаратній нараді у Полтавській ОВА учасники обговорили питання «Про заходи з евакуації в умовах воєнного стану, облік та забезпечення внутрішньо переміщених осіб»
Начальник адміністрації Дмитро Лунін наголосив, що вірить в ЗСУ, тому влада не планує нікого примусово евакуювати, але полтавці повинні бути готовими до різних негативних сценаріїв, які можуть виникнути в умовах війни.
Що може бути підставою для евакуації населення:
- бойові дії, хоча у найближчій перспективі такої загрози не вбачається;
- застосування ворогом зброї масового ураження;
- руйнування техногенних об’єктів. Наприклад, після руйнації дамби Кременчуцької ГЕС потрібно буде евакуювати 200 тисяч людей;
- руйнування систем життєзабезпечення (тепло, енергетика, газ, водопостачання).
Усі ці підстави поки є маловірогідними, але Полтавщина має готуватися та тренуватися.
Т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОВА Віктор Стеблянко зауважив, що евакуація — це найбільш дієвий захід, щоб не було загибелі людей та втрат майна. Потрібно діяти на випередження, тому повинно бути все сплановано і кожен керівник повинен реалізувати комплекс заходів на своїй території.
Віктор Стеблянко
За його словами, на жаль, керівники Кобеляцької, Новосанжарської та Білицької громади не виконали розпорядження начальника Полтавської ОВА щодо прийняття евакуйованого населення з Донецької області (як це установлено урядовою постановою).
— Я прошу зібрати цих керівників і з’ясувати: якщо вони це роблять свідомо, то потрібно звертатися в СБУ. Якщо по недолугості, то звертатися в прокуратуру, — повідомив Віктор Стеблянко.
Начальник Полтавської РВА Дмитро Романов також повідомив, що додано дві громади для прийому евакуйованого населення на випадок руйнування дамби Кременчуцької ГЕС. До п’яти громад додали ще дві: Мачухівську та Щербанівську.
, «Полтавщина»