Чергові жахливі знахідки на Одещині: італійські та німецькі науковці долучаться до розслідування причин загибелі дельфінів, — ФОТО
Біля узбережжя Одещини знову знайшлих мертвих дельфінів. Біологи вважають, що загибель морських мешканців пов’язана з дією гідролокаторів, які використовують російські військові кораблі у Чорному морі. Одеська прокуратура відкрила кримінальне провадження за даним фактом. До розслідування причин загибелі дельфінів долучаться науковці Італії та Німеччини.
Про це повідомляє кореспондент 048.ua з посиланням на еколога Івана Русєва та пресслужбу Одеської обласної прокуратури.
За словами еколога і співробітника національного парку «Тузлівські лимани» Івана Русєва, чергового мертвого дельфіна-білобочку знайшли на 29 км піщаного пересипу на території національного парку. А за межами «Тузлівських лиманів» на пляж викинуло ще двох загиблих тварин — білобочку та невизначеного китоподібного.
Еколог припускає, що тварини гинуть внаслідок використання гідролокаторів, які створюють потужні звукові хвилі, що негативно впливають на здоров’я тварин.
«Дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційних приладів суден, що виводить з ладу їх органи навігації та ехолокації, вони отримують потужну акустичну травму. Таке шалене навантаження чорноморського середовища гідролокаторами, привело до масової загибелі дельфінів» — підкреслив еколог.
Напередодні чергових жахливих знахідок Одеська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження через масову загибель дельфінів у Чорному морі внаслідок збройної агресії РФ.
«Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Одеської обласної прокуратури здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом масового знищення об’єктів тваринного світу», — йдеться у повідомленні від 7 вересня поточного року.
За сприяння прокуратури були проведені огляди та розтини китоподібних – морських свиней і звичайних білобочок, знайдених мертвими на узбережжях Одещини. Під час розтину тварин спеціалісти відібрали проби органів та тканин для подальшого лабораторного дослідження патологій з метою встановлення причин загибелі морських ссавців.
Відібрані зразки досліджуватимуть у Падуанському університеті в Італії. Окреме дослідження структур внутрішнього вуха ссавців проведуть у Ганноверському університеті в Німеччині.
Також прокуратура готує запити про надання міжнародної правової допомоги до Республіки Болгарія, Турецької Республіки та Румунії щодо встановлення аналогічних випадків загибелі дельфінів.
Наразі триває розслідування у рамках відкритого кримінального проводжання за статею 441 КК України — екоцид.