У Київській області сталося загоряння торфу: киянам рекомендують зачинити вікна і обмежити перебування на вулиці
У неділю, 28 серпня, у місті відчувався сильний запах гару. Причина — у Вишгородському районі Київської області сталося загоряння торфу. Киянам, особливо мешканцям Оболонського району, рекомендували зачинити вікна і обмежити перебування на вулиці.
Мешканці столиці протягом останніх кількох годин неодноразово зверталися до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у м. Києві через неприємний запах та дим. Причиною цього являються пожежі в екосистемах області. Наразі маємо попередню інформацію про декілька осередків пожеж на торфовищах у Бучанському районі Київської області. Пожежно-рятувальні підрозділи вже працюють, — зазначили в ДСНС.
В Державному агентстві України з управління зоною відчуження заспокоїли, що запах гару не пов’язаний з осередками займання в Чорнобильській зоні відчуження, які були зафіксовані в прикордонних районах 24 серпня 2022 року супутниками NASA FIRMS.
Київщину оточив смог, а жителі столиці та сусідніх районів скаржаться на запах гару. Однак, це не пов‘язано з осередками займання в Чорнобильській зоні відчуження. Наразі у Київській області відмічається імла — атмосферне явище, яке полягає у погіршенні метеорологічної дальності видимості в нижньому шарі атмосфери за рахунок підвищених частинок пилу, диму та гарі, — зазначили в ДУЗВ і додали, що станом на 28 серпня 2022 року по зоні відчуження залишається 3 осередки займання з 4. Відкритого горіння не спостерігається, лише тління та задимлення у Денисовецькому, Паришівському та Котовському лісництвах.
В Департаменті муніципальної безпеки нагадали, що робити у випадках задимленості:
- обмежити перебування на відкритому повітрі. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок;
- тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати кватирки зволоженою тканиною і періодично її змінювати;
- ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;
- проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;
- збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.
Якщо у вас з’явилася задишка, кашель або безсоння, необхідно звернутися до лікаря.
Раніше ми розповідали, що через збільшення гранично-допустимої концентрації пилу, у Києві спостерігалося погіршення якості повітря.
Також читайте: На Хрещатику прибрали «парад» знищеної російської техніки
Головні новини Києва — 44.ua у Телеграмі: актуальні та превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію