Навчання під час війни: освітній омбудсмен дав поради батькам
Все менше часу залишається до початку нового навчального року. Вже котрий рік поспіль освітяни зіштовхуються з необхідністю дистанційної освіти. Якщо раніше зогрозою був COVID-19, то тепер це рашисти, які щодня тероризують мирне населення. Виходить, що маленькі українці мають продовжити здобувати освіту, однак безпека теж важлива.
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов дав поради батькам, як підготуватися до початку навчального року у воєнних умовах і що слід знати, щоб школярі були в безпеці, передає редакція.
Сергій Горбачов зауважив, що батькам необхідно насамперед забезпечити для дитини обов’язкове продовження здобуття освіти. Для регіонів де запроваджують офлайн освіту надають такі рекомендації.
Також одна з основних порад – не ігнорувати психологічний стан та зміни в поведінці дитини (втрату мотивації до навчання, погіршення апетиту, проблеми зі сном, підвищену тривожність) та надавати згоду для роботи шкільного психолога з дитиною.
Батькам школярів радять:
- ознайомитися з картою укриттів між місцем проживання та закладом освіти, перевірити наявність, доступність та стан укриттів;
- спланувати шлях дитини до школи так, щоб у разі повітряної тривоги батьки та дитина або сама дитина могла сховатися в укритті;
- розробити алгоритми дій дитини у разі повітряної тривоги по дорозі до школи та зі школи до місця проживання;
- звернутися до закладу освіти щодо огляду укриття;
- підтримувати зв’язок із класним керівником та педагогами.
Що стосується дистанційної освіти. При навчанні дома небхідно забезпечити дитині безпечне місце і провести інструктаж як діяти у разі небезпеки, якщо дитина залишається одна. Також краще уникати прогулянок на вулиці без дорослих.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію