«Правила, написані кров’ю»: мер Києва Кличко заявив, що заборону руху транспорту під час тривоги рекомендували військові
Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що заборона на рух наземного громадського транспорту під час повітряної тривоги була затверджена за рекомендацією військових.
Про це мер столиці повідомив в інтерв’ю виданню «Бабель».
Долучайтесь та читайте новини на нашому Telegram-каналі «Головні новини Києва – 44.ua».
За словами Кличко, під час повітряної тривоги необхідно одразу йти в укриття або миттєво ховатися за їхньої відсутності. Він зазначив, що люди мають вийти з транспорту та розосередитись.
Критики дуже багато. Навіщо ми виходимо з транспорту? Тому що це правила, написані кров’ю. У Миколаєві влучили в зупинку, загинуло багато людей, багато поранено. Ці правила для того, щоб уникнути трагедії, – сказав Кличко.
Мер наголосив, що рішення ухвалила Рада оборони Києва за рекомендацією військових та спеціалістів-рятувальників.
Крім того, Кличко підкреслив, що нові укриття у столиці зараз неможливо побудувати через обмежений бюджет, тому киянам треба знати перелік наявних бомбосховищ і у разі небезпеки ховатися там.
Деякі речі ми можемо швидко виправити, деякі — потребують великих інвестицій і часу. Відверто, ще з радянських часів метро у нас було визначене як обʼєкт подвійного використання, як бомбосховище. Деякі бомбосховища в Києві, в його центральній частині, залишилися з часів Холодної війни. Коли будували нові райони — я маю на увазі Харківський масив, Оболонь — небезпеки такої не було, тому там питання бомбосховищ стоїть дуже гостро. І це великі масиви, де живуть сотні тисяч людей. Але миттєво взяти і в дуже короткий термін побудувати бомбосховища нереально. Тому ми використовуємо будь-які приміщення подвійного користування, там, де можна бути більш-менш захищеним. Це підвальні приміщення, підземні паркінги, підземні переходи, де можна сховатися у разі бомбардування чи атак. Усі вони є на карті, розміщеній на сайті міської влади, у додатку «Київ Цифровий». Тому прохання до кожного мешканця нашого міста — знати перелік доступних сховищ у своєму районі чи біля роботи, де можна перечекати небезпеку, — сказав Кличко.
При цьому мер зазначив, що була б «ідеальна історія», якби Київ будував бомбосховище біля кожної транспортної зупинки, але у міста немає грошей на будівництво нових бомбосховищ або споруд подвійного користування. Водночас він заспокоїв, що критична інфраструктура отримує своє фінансування у достатній кількості.
Ми живемо в особливих умовах, і багато речей миттєво зробити не можемо. Ми зараз говоримо про будівництво бомбосховищ чи приміщень подвійного користування. Але в міста грошей немає. Тобто у Києва на рахунку в казначействі є 16 мільярдів віртуальних грошей. А реальних грошей в бюджеті немає. Усі гроші йдуть зараз на оборону, на війну. І ми це розуміємо. Ми спеціальними рішеннями Кабінету Міністрів отримуємо гроші на відбудову тих будівель, які пошкоджені в результаті обстрілів, щоб люди повернулися до початку опалювального сезону. Більше грошей немає. Ми отримуємо гроші на підтримку, бюджету розвитку немає, від слова «зовсім». І на сьогодні у нас є гроші виключно на підтримку критичної інфраструктури життєдіяльності міста. Крапка. Ми повинні виходити з реалій, — резюмував він.
Раніше ми писали про те, що на сайті Київради з’явилася петиція з вимогою скасувати зупинку громадського транспорту, коли оголошена повітряна тривога. Так, на думку автора петиції, рішення зупиняти транспорт під час повітряних тривог є необгрунтованим та шкідливим для жителів міста та економіки столиці.
Також повідомляли, що у Київраді запропонували встановити «бункери» із бетону біля зупинок громадського транспорту на випадок повітряної тривоги.