У Полтаві визначили компанію, яка завершить консервацію кінотеатру ім. Котляревського вартістю понад 28 млн грн
Полтавські чиновники підписали договір на продовження консервації ім. Котляревського за 14 млн грн, але цього року нічого не робитимуть через відсутність фінансування
7 липня Управління капбудівництва Полтавського міськвиконкому підписало договір на невідкладні консерваційні роботи у Будинку Полтавського дворянського зібрання, що на вул. Соборності, 31. Завершення консервації оцінили у 14 млн грн. Продовжуватиме її той самий підрядник — ПП «Добробуд-Інвест». Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу Prozorro.
Тендер на ці роботи був оголошений ще у квітні цього року, а в травні був визначений переможець. Втім, укладення угоди затягнулося через перевірку Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області.
У червні державні аудитори зробили висновок, що тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону. Імовірно, УКБ виправило недоліки й тоді був підписаний контракт.
Полтавський «Добробуд-Інвест» виконував протиаварійні роботи по згорілій пам’ятці архітектури і до цього, за що отримав 11 млн грн. Загалом же, на сьогодні, на відновлення історичної будівлі витратили щонайменше 13,7 млн грн із бюджету Полтавської громади. Це разом із проектуванням, експертизами, авторським наглядом і самими роботами з консервації.
Нині замовлення передбачає, що підрядник посилить фундамент, проведе гідроізоляцію, відреставрує цегельного мурування, облаштує металопрофілі, водовідливи, заземлення, вогнезахист та блискавкозахист, змонтує покрівлю зі снігозатримувачами, встановить металопластикові вікна та двері, пофарбує фасад та улаштує доріжки й тротуари. Згідно з календарним графіком, все це має бути виконане до кінця року.
Однак у тому ж документі прописана вартість кожного виду робіт. Натомість у договорі вказано, що фінансування у 2022 році становить 10 тис. грн. А це значить, що консервація навряд чи продовжиться. Хіба що Кабмін скасує заборону на оплату подібних робіт під час воєнного стану. При цьому, термін виконання робіт, який визначений у договорі — до кінця цього року.
Довідково. За даними порталу «Полтава історична», Будинок Полтавського дворянського зібрання, що на вул. Соборності, 31, має статус пам’ятки архітектури національного значення. Він був збудований у 1810 році. Понад 100 років він був одним з громадянських та культурних центрів міста. Влітку 1813 року там вшановували Гаврилу Державіна, у 1879 році давав концерти Модест Мусоргський, у 1881-му виступала художниця Марія Башкирцева. Також тут проводили концерти Антон Рубінштейн, Петро Чайковський, Олександр Скрябін, Сергій Рахманінов, Федір Шаляпін тощо. Під час Другої світової будівля була зруйнована й відбудована у вересні 1946-го. Наприкінці 1950-х у ній облаштували кінотеатр ім. Котляревського. Після набуття незалежності України кінотеатр пропрацював ще майже 25 років, а потім пам’ятку поступово почали передавати в оренду. Приватні орендарі облаштували там інтернет-клуб, казино, магазини, заклади швидкого харчування, ресторан і нічний клуб. Унаслідок недбалого ставлення, порушення техніки пожежної безпеки та підпалу, у грудні 2020 року будинок згорів.
Нагадаємо, що після звершення консервації міська влада планує передати Будинок дворянського зібрання на баланс області. Повністю відновлювати пам’ятку архітектури мають коштом обласного і державного бюджетів. Попередньо, там хочуть облаштувати Малий оперний театр на 500 місць.
, «Полтавщина»