Полтава готується до змішаної форми занять у школах, а також намагається комплектувати переселенців у дитсадках
Школи Полтави готують так, аби бути готовими до формату повного офлайн навчання, але скоріше за все, воно буде змішаним. Щоби звільнити приміщення, переселенців вмовляють комплектуватися та підшукують їм гуртожитки.
Міністерство освіти рекомендувало запровадити з 1 вересня змішаний формат навчання у школах — коли частина занять відбувається очно, а решта — віддалено. Для цього у кожному закладі Полтави готують укриття. Ті заклади, де розмістили переселенців, намагаються оптимізувати, тому вмовляють ВПО комплектуватися. Також їм підшукують вільні місця у гуртожитках. Про це повідомив міський голова Олександр Мамай після засідання виконкому 7 липня.
Зокрема, для того, щоби обладнати укриття у закладах освіти необхідними засобами, міськвиконком виділив кошти з бюджету.
— Сьогодні ми виділили кошти на виконавчому комітеті саме для цієї роботи. Є школи, які будувалися в останні роки радянського союзу. Там більш-менш підвали пристосовані. Ті школи, які будувалися спочатку, можливо і не до такого ступеня зроблені. Але кошти виділені. Зараз промоніторимо всі школи без виключення і відповідно до рекомендацій Міністерства освіти будемо все виконувати. Наскільки я розумію, зараз питання стоїть, щоби учні 1-4 класу всі займалися офлайн, а середня і старша школи — онлайн, але якщо це будуть практичні завдання, то теж офлайн. Але що буде до осені, ніхто цього не знає, тому ми готуємося до того, щоби всі школи у нас були офлайн, — зазначив мер.
За його словами, для початку роботи, у шкільні підвали треба провести електроенергію та водопостачання, а також забезпечити учнів засобами гігієни.
— Що таке бомбосховище чи укриття, ми прекрасно розуміємо. Як би ми не намагалися і не старалися, так як потрібно його обладнати відповідно до певних процедур і норм, такого не зробить сьогодні ніхто у нашій країні. Тому що 99% шкіл збудовані за радянських часів. Там, де школи є останні, які будувалися у радянському союзі, там більш-менш великі підвали. Що таке зробити з нього бомбосховище? Це завести світло, завести воду, певні засоби гігієни — щоби учень зміг там перебувати годину чи півтори, поки йде повітряна тривога. Тому зараз це все в процесі. Думаю, за пару тижнів ми вам точно дамо інформацію про те, які школи та як обладнані. І ви зможете подивитися: так як ми обладнуємо дитячі садки — щоби наші діти їх відвідували. Це 50% на сьогодні ходять в дитсадки і діти встигають відвідати укриття. Ми, в першу чергу, заводимо туди батьків — щоби вони подивилися на умови. Коли батьки погоджуються, тоді ми це все робимо, — пояснив Олександр Мамай.
Втім, заняття абсолютно в усіх школах і дитсадках Полтави не відновиться — принаймні з 1 вересня. Адже в деяких із них і досі живуть переселенці, хоч їх і намагаються комплектувати та підшукують інше житло.
Зокрема, за даними виконкому, під розміщення ВПО задіяний щонайменше 26 закладів. Зокрема, ліцеї №№ 17 «Інтелект», 31, № 32 «Європейський», школи №№ 2, 26, початкові школи №№ 41, 44, 46, дитсадки №№ 2 «Віночок», 6 «Дивограй», 7 «Теремок», 12 «Ведмежатко», 13 «Сонечко», 27 «Зірочка», 29 «Орлятко», 34 «Журавлик», 36 «Школа здоров’я», 37 «Білосніжка», 40 «Ромашка», 41 «Гніздечко», 55 «Незабудка», 63 «Казка», 65 «Школа здоров’я», 78 «Пізнайко», 74 «Джерельце», 83 «Дзвіночок». У 8 закладах з цього переліку планують капітально відремонтувати покрівлі, у 23 — підвальні приміщення.
— На сьогодні, виїжджає переселенців, в середньому, 10-15 людей на день. Найбільше у нас було 5000 переселенців у школах і дитсадках. Сьогодні 2700. Якщо буде виїжджати по 15 в день, за місяць, це 450, за два місяці — 900. Це проблема номер один і як її вирішувати сьогодні, я не знаю. Проводимо бесіди, намагаємося їх умовляти. Якщо в одному дитячому садку живе 10 переселенців, а в іншому — 20, то просимо їх, щоби переїхали в інший дитсадок. Уже комплектуємо в одному, а той дитячий садок запускаємо під дітей. Що буде до 1 вересня, не знаю. Але проводимо бесіди і сьогодні ніхто силою жодного переселенця виганяти не буде. Будемо шукати якісь певні гуртожитки: наприклад у ПТУ, чи можливо діти, які навчаються у закладах вищої освіти, хтось не буде поселятися, будемо туди переводити переселенців, — додав міський голова.
Нагадаємо, що до кінця цього року на Полтавщині обіцяли збудувати 2000 квартир для переселенців у яких вони зможуть жити, поки не відбудують їхнє житло у тих містах, звідки вони були змушені тікати. Втім, сама процедура досі на стадії погодження і про такі терміни уже ніхто не каже.
, «Полтавщина»