Громади Полтавщини можуть надавати екстрені соціальні послуги під час війни за спрощеною процедурою — експертка
Умови надання соціальних послуг екстрено (кризово) регулюються Постановою КМУ №560 від 07.05.2022 р. Процес надання соціальних послуг екстрено має відбуватися без застосування ведення випадку, передбаченого статтею 18 Закону України «Про соціальні послуги», а також без врахування положень пунктів 25-31 цього порядку та може здійснюватися за місцем звернення особи чи сім’ї, незалежно від її задекларованого чи зареєстрованого місця проживання/перебування.
Про це повідомила експертка та залучена тренерка Партнерства «Кожній дитині» Людмила Пона під час заходу, який для громад Донецької, Луганської, Полтавської, Сумської, Харківської та Черкаської областей організувала Програма U-LEAD в рамках проєкту «ГРОМАДА ДЛЯ ЛЮДИНИ: покращення системи соціального захисту та соціальних послуг».
«У разі отримання звернення особи про надання їй соціальних послуг екстрено (кризово) має проводитися оцінка ситуації в якій перебуває особа/сім’я. За результатами оцінки складається акт про надання соціальних послуг екстрено. Якщо оцінка проводилася надавачем соціальних послуг, до якого було надіслано звернення, такий надавач протягом одного дня після проведення оцінки інформує про її результати уповноважений орган», — зазначила Людмила Пона.
Громадам потрібно пам’ятати й про перелік соціальних послуг, які вони мають надавати екстрено (кризово), підкреслила експертка. Мова йде про інформування та консультування, надання притулку (зокрема нічного), короткотермінове проживання, екстрене втручання, представництво інтересів. А також про соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та ті, в яких виховуються діти-сироти і діти, позбавленні батьківського піклування.
Зустріч фахівців територіальних громад з експертами Проєкту «ГРОМАДА ДЛЯ ЛЮДИНИ: покращення системи соціального захисту та соціальних послуг» була організована з метою ознайомлення представників ОМС з техніками й способами надання екстреної соціально-психологічної допомоги дорослим і дітям в кризових чи екстремальних ситуаціях, а також з процесом організації першої соціальної допомоги населенню громади в умовах воєнного стану.
Регіональний офіс U-LEAD у Полтавській області