Японський шарм в Ірпені: архітектор Хірокі Мацура розробить майстер-план відновлення міста
Відомий японський архітектор Хірокі Мацура побував у звільненому Ірпені та створить план його відновлення. Митець назвав Ірпінь своїм найулюбленішим містом в Україні, адже для японців-урбаністів воно є справжньою мрією.
Про це повідомив голова Інвестиційної ради й колишній мер Ірпеня Володимир Карплюк.
Так, міський голова Ірпеня Олександр Маркушин зустрівся із Хірокі Мацурою. Вони обговорили оновлення інфраструктури міста та домовилися про співпрацю. Архітектор незабаром представить майстер-план – стратегію розвитку міста, з урахуванням його особливостей. Це має допомогти відбудувати Ірпінь якнайшвидше.
Ми маємо Telegram-канал «Головні новини Києва — 44.ua». Долучайтесь та читайте, щоб бути в курсі всіх новин Києва, області та України.
Я був у 10 містах України. Це найкраще місто, яке я бачив. Для нас, для урбаністів, Ірпінь – це місто мрії. Я зрозумів, чому молоді сім’ї переїжджають сюди, – заявив архітектор і погодився розробити «майстер-план» відновлення міста.
Зазначимо, що Хіроки Мацура живе та працює в Нідерландах, є засновником міжнародного архітектурного та містобудівного бюро «MADMA urbanism+landscape» та «MASA architects». Він не раз бував в Україні, був запрошеним експертом Харківської школи архітектури та членом журі українських архітектурних конкурсів.
Довідка.Майстер-план – це стратегія, що дозволяє уявити загалом, як у майбутньому виглядатиме місто. З його допомогою здійснюється ефективна організація простору населеного пункту з урахуванням потреб городян, економічних можливостей та екологічних стандартів.
Раніше ми повідомляли про те, що в Київській області планують звести 2,5 тисяч приватних будинків до настання зими, а загалом, в регіоні повністю зруйновано близько 5 тисяч приватних будинків. Про плани щодо відбудови зруйнованих російськими окупантами приватних будинків на Київщині розповів голова КОВА Олексій Кулеба.
Крім того, писали, що в Київській області приймають підприємства, які опинилися в районах бойових дій. Свої потужності перемістили підприємства металообробки, виробництва асфальту і торгівлі будівельними матеріалами.