Gorozhanin.com.ua

Коли закінчиться війна та які плани має НАТО стосовно одеського порту

08 июня
16:56 2022

Розглядаючи теперішній стан війни в Україні, слід пам’ятати, що припущення російських командирів, коли вони розпочинали свою «спеціальну військову операцію», полягало в тому, що все буде завершено протягом двох тижнів. Сміливі припущення. Тепер на них чекає затяжна битва на виснаження, яка може тривати роками.

Це погляд офіцера військової розвідки, викладача воєнної стратегії та права у Портсмутському університеті Френка Ледвіджа, опублікований на The Conversation.

Втрати обох сторін

Щодо особового складу, то росіяни відрядили в Україну 110 зі своїх 190 батальйонних тактичних груп (БТГ). Приблизно третину з них спрямували ​​в зону, яку українці називають «операцією об’єднаних сил», яку ми знаємо як Донбас. Тепер їхні наміри полягають у тому, щоб оточити і знищити великі українські сили, що обороняються. Досі справи в цьому напрямку просувалися у них дуже повільно і важко.

У російському стилі немає витонченості — і не очікувалося. Це виснажливі артилерійські битви, обстріли траншейних систем і будівель та вуличні бої.

з 24 лютого вони втратили більше солдатів, ніж за десять років бойових дій в Афганістані.

Втрати дуже високі. За найскромнішими оцінками загальних втрат Росії, з 24 лютого вони втратили більше солдатів, ніж за десять років бойових дій в Афганістані. Це означає, що з бою було виведено понад 40 000 людей, включно з пораненими.

Що стосується російської техніки, то знищено не менше ніж 736 танків, понад 1200 бойових броньованих машин і бойових машин піхоти, а також 27 бойових літаків і не менше ніж 42 вертольоти. Втрати, ймовірно, будуть вищими, можливо, набагато вищими у випадку з танками та бронетехнікою.

Деякі коментатори запитують, чи «зламалися» російські збройні сили. Це дещо передчасна оцінка. Проте після того, як цей етап завершиться, безумовно, у найближчі кілька тижнів, російські війська не зможуть вести якихось великих наступальних дій на Донбасі і займуть оборонні позиції, поки вони перегруповуватимуться.

Українці також зазнають страшних втрат. 22 травня президент України Володимир Зеленський заявив, що щодня вбивають від 50 до 100 військовослужбовців. Мій знайомий українець із добрими зв’язками нещодавно сказав мені, що в деякі дні цифри, ймовірно, набагато вищі.

За нинішнього стану речей, якщо росіяни досягнуть успіху у своїх тепер дуже обмежених цілях із забезпечення повного контролю над Донбасом на додачу до інших своїх здобутків, ми зможемо побачити, куди поверне ця фаза війни.

Війна, найімовірніше, триватиме довго.

Думаючи про довгострокову перспективу

Україна планує повернути втрачені землі. Зрозуміло, що їхня армія повинна буде заповнити людські втрати у своїх лавах новобранцями та переобладнати старі, розорені частини новою технікою. Для цього потрібно буде створювати нові бригади та батальйони.

На додачу до зброї, яку вже надали США та решта НАТО, їм потрібні високоточні ракетні системи великої дальності для завдання ударів по російських лініях постачання, а також набагато більш високоточна артилерія, щоб протистояти російській перевазі.

Так само і в повітрі ракети, які зараз мають у своєму розпорядженні українці, можуть певною мірою обмежити свободу Росії над українськими територіями, але не можуть кинути їм виклик на великі відстані. Ось чому США розглядають можливість постачання Україні ракет Patriot, потужних зенітних ракет середньої дальності, які вперше стали відомі під час війни у Перській затоці 1990−1991 років. Вони здатні вражати російські літаки на певній відстані в тилу.

Але знадобляться місяці, щоб навчити екіпажі та інтегрувати всі ці нові системи — якщо Україна взагалі їх отримає — в українські збройні сили.

Вдалині від котла Донбасу Білорусь брязкала своєю трохи іржавою шаблею, спрямовуючи війська до кордону з Україною. Це навряд чи занепокоїть Київ. Президент Білорусі Олександр Лукашенко чудово розуміє, що війська можуть знадобитись йому вдома для зміцнення свого хиткого режиму.

Армія розташована там, щоб утримувати частину українських сил на півночі, фіксуючи їх біля кордону, щоб вони не могли посилити інший сектор. На півдні росіяни навряд чи пройдуть далі, ніж зараз, вони просто не мають для цього необхідних сил.

Битва за Одесу

Нарешті, військово-морський вимір цієї війни іноді відсувається на другий план, за винятком таких видовищ, як потоплення «Москви», флагмана російського Чорноморського флоту, або битв за Зміїний острів. Обидві ці операції були частиною спроби оскаржити доступ до моря через портове місто Одеса.

Колишній верховний головнокомандувач союзних військ в Європі адмірал Джеймс Ставрідіс мав рацію, коли сказав, що «розблокувати Одесу так само важливо, як постачати зброю Україні». Наявність працюючого порту на Чорному морі — це різниця між Україною, державою, що блокована і не має виходу до моря, та зазнає невдачі, і державою, яка відновила свій колишній статус торгової держави.

НАТО розглядає можливість конвоювання міжнародних торговельних суден у порт і з порту

Саме це незабаром може поставити Одесу в центр уваги, оскільки НАТО розглядає можливість конвоювання міжнародних торговельних суден у порт і з порту. Таке рішення малоймовірне найближчим часом, але, можливо, неминуче в довгостроковій перспективі, пов’язане з великим ризиком.

Це велика європейська війна глобального та історичного значення, в яку залучено всі військові виміри (сухопутний, морський, повітряний, кібернетичний і космічний) і де ставкою є національне виживання. За відсутності рішучої та повної військової перемоги та якихось поступок, що малоймовірно, війна триватиме. Коли нинішня фаза битви за Донбас завершиться, найімовірніше, це буде просто кінець початку.

Статьи по теме

Последние новости

З початку повномасштабної війни Полтавська облрада витратила більш ніж 2 млн грн на нагородні годинники

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.