Gorozhanin.com.ua

Начальник Полтавської ОВА вважає будівництво котелень кращою заміною Кременчуцькій ТЕЦ — в РВА вивчають можливість індивідуального опалення

14 мая
15:00 2022

Дмитро Лунін вважає, що кременчужанам не варто витрачатися зараз на облаштування автономного опалення на заміну централізованого, яке йшло від зруйнованої ракетами ТЕЦ. Натомість треба якнайшвидше збудувати дві котельні. Однак такий варіант все ж лишається.

Увечері 24 квітня теплоелектроцентраль у Кременчуці, яка знаходиться поруч з НПЗ, зазнала удару російськими ракетами. Інфраструктура об’єкту була зруйнована, мешканці залишилися без гарячої води і тепла. Наразі завали на ТЕЦ розібрали, а фахівці оцінюють ступінь руйнувань. Попередньо, на її відновлення потрібно буде витратити від 500 до 800 млн грн.

Процес цей швидким не буде, тож у місті розглядають варіанти заміни теплопостачання. Наразі їх два: будівництво котелень або переведення населення на індивідуальне опалення. Але можливе використання обох варіантів.

— Рішення щодо автономного опалення приймає орган місцевого самоврядування, наскільки я знаю. Всі мешканці будинку повинні прийняти рішення, що вони переходять на автономне опалення, звернутися… в Полтаві точно є комісія. Я певен, що в Кременчуці є така комісія, яка приймає рішення та надає згоду на розробку проекту. Далі розробляється проект, затверджується якимось органом місцевого самоврядування та контролюючими, і вже вони можуть переобладнати. Це питання, в першу чергу, не до мене, а до мера міста і виконкому, — розповів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Тут він правий. Наразі, за законом, для переведення на індивідуальні котли опалення потрібно відключити від центральної системи увесь будинок. Для цього треба провести збори, на яких ухвалити відповідне рішення більшістю голосів. Про подальші етапи облаштування на прикладі будинку у Розсошенцях ми розповідали у цьому матеріалі. 

Начальник ОВА додав, що сам схиляється більше до того, щоби рекомендувати будівництво котелень — аби мешканці не витрачалися під час війни.

— Насправді є свої ризики. В мене особисто є бажання, щоби люди не витрачали додатково кошти в такий скрутний час саме на автономне опалення, а дочекалися виконання завдань влади — щоби у нас кременчужани були з опаленням і ситуація для них була незмінна. Тим більше, що я впевнений, що треба розвивати це питання — будувати дві нові котельні, про які ми говорили: в центрі і на вул. Шевченка. Треба не зволікати, а розпочинати будівництво вже зараз. Я пропонував пану Малецькому (міському голові Кременчука — ред.), що ми можемо витрачати кошти, внести йому в задання. Це критична інфраструктура. Щоби ми могли витрачати кошти місцевого бюджету, наприклад, на проекти — щоби вони починали ці роботи. Щоби протягом 2-х років уже ці котельні почали працювати в Кременчуці і в людей були інші тарифи — зменшені — й ситуація була більш надійна, — вважає Лунін.

Водночас, більш локальні представники влади не виключають можливість і застосування автономного опалення. У Кременчуці найближчим часом мають створити комісію, яка вивчатиме питання переведення будинків на такий варіант теплопостачання.

— Щодо переходу на індивідуальне опалення квартир і будинків — зараз зі спеціалістами проговорюється це питання. Буде створена комісія в органах місцевого самоврядування для розгляду питань щодо відключення споживачів від мережі централізованого теплопостачання та створення індивідуального теплопостачання. Розглядається можливість для встановлення як індивідуальних котлів, так і перехід будинків на індивідуальне опалення. Зараз ці алгоритми будуть пропрацьовані і найближчим часом до вас буде доведена інформація, як ці проекти будуть реалізовуватися, насамперед, у місті Кременчуці. Влада, як Кременчуцького району, так і обласної адміністрації, докладає максимум зусиль до того, щоби люди до початку опалювального сезону були з теплом і гарячою водою. І цей проект ми будемо реалізовувати, — розповів начальник Кременчуцької РВА Олег Лєднік.

Водночас, і Олег Лєднік, і Дмитро Лунін говорять, що саму теплоелектроцентраль точно будуть відновлювати. Фінансувати роботи планують з різних джерел: державного, обласного та місцевого бюджетів, а також за рахунок приватних коштів.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

У Запорізькій області ворог здійснив одну атаку

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.