На Полтавщині вилучені у п’яних водіїв автомобілі залишають на штрафмайданчику — поки їх не збираються передавати ЗСУ
Вилучені у нетверезих водіїв транспортні засоби можуть використати в обороні країни. На Полтавщині поки що передають армії автомобілі, які записані на підприємства. Конфісковані автомобілі звичайних громадян залишають на штрафмайданчиках, допоки вони не виплатять штрафи за п’яне керування.
Періодично патрульна поліції Полтавщини повідомляє про вилучення певної кількості автомобілів у п’яних водіїв. Наприклад, за перший місяць повномасштабної війни ця цифра сягнула 80. Однак, не всі конфісковані автомобілі забирають на потреби армії.
Голова Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін детальніше розповів про процедуру вилучення автомобілів у громадян-порушників, а також про алгоритм повернення конфіскованих автомобілів:
— Автомобіль вилучають тільки центри комплектування (військкомати). Вилучають згідно з тим завданням, яке надає їм генштаб. Наскільки я знаю, зараз вилучають автомобілі тільки у юридичних осіб — у приватників не вилучають. У приватників інших механізм і його не застосовували тому що зараз достатньо вилучених транспортних засобів.
Далі повинен бути наказ на вилучення техніки. В наказі повинно бути вказано підприємство, з якого вилучають техніку і яку саме. Цей наказ повинен погодити голова районної військової державної адміністрації. Далі складається акт про вилучення техніки. Цей документ підписує голова обласної ОВА або голови районних адміністрацій. В акті свій підпис ставить власник траспортного засобу й офіційний представник військкомату.
Обов’язково повинна бути грошова оцінка ТЗ і тільки після цього ми можемо щось вилучати. Вилучена техніка передається тільки Збройним силам України й більше вона нікому не передається. Ми не можемо вилучити техніку і передати її на потреби ОВА або якомусь департаменту.
Після того, як закінчиться війна, ми можемо повернути цю техніку. Якщо вона не в задовільному стані, то вартість цієї техніки буде компенсована державою власнику автомобіля.
Скільки вилучили автомобілів і передали на потреби ЗСУ, я знаю, але вам сказати не можу, це закрита інформація.
Отже, коли патрульна поліція зупиняє водія і за законними підставами конфісковує його автомобіль, це не значить, що його уже завтра заберуть на потреби оборони. Транспортний засіб вилучають згідно з ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Якщо у водія перевищений допустимий рівень проміле у крові, патрульна поліція викликає евакуатор і авто забирають на штрафмайданчик. Акт вилучення і огляду транспортного засобу передають в ОВА, яка далі передає інформацію військкомату.
Частину влучених автомобілів уже повернули своїм власникам, які заплатили необхідні штрафи. Частина автомобілів, записаних на приватні підприємства, використали для оборони країни.
Довідково. Правовою основою вилучення автомобілів для потреб держави є: Закон України про передачу, примусове відчуження та вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану, указ Президента України про введення воєнного стану в Україні, а також рішення Ради оборони Полтавської області.
, «Полтавщина»