Gorozhanin.com.ua

Німецька швидка завдяки «Полтавському батальйону небайдужих» потрапила на передову

24 апреля
23:33 2022

Наші друзі передали Україні уже вісім сучасних реанімобілів, укомплектованих за останнім словом техніки. Два із них — через «Полтавський батальйон небайдужих».

— Перший автомобіль, який пройшов через нас, уже працює з полтавськими парамедиками на Сумщині та Харківщині. Другий — виконує свою функцію у гарячих місцях Луганщини із 24-ою бригадою імені князя Данила — в районі Сєвєродонецька, Рубіжного, Попасної як для потреб військових, так і цивільних, — розповідає керівниця «Полтавського батальйону небайдужих» Наталія Гранчак.

Європейські швидкі — це не просто потрібні автівки. Це мінігоспіталі з усім обладнанням всередині — не треба нічого додавати, докуповувати. Крім того, вони високі — медики можуть надавати допомогу пацієнтам стоячи.

Шлях до Полтави реанімобілів був цікавим. Полтавка Ольга Мітько за кордоном познайомилася з Яніною Ліпські, яка є керівником Українського вільного університету в Мюнхені. Ольга неодноразово розповідала їй про події у нашій країні у контексті російсько-української війни, яка почалася 2014 року. Та про роль волонтерів, які для нашої держави у тилу роблять не менше, ніж військові на передовій. Серед них, звичайно ж, «Полтавський батальйон небайдужих».

Місяць тому Яніна Ліпськи сконтактувала з Наталією Гранчак та запропонувала допомогу. І ось результат: дві з восьми реанімобілів з Мюнхена, які отримала Україна, пройшли саме через Полтаву.

Швидка уже на передовій Швидка уже на передовій

Окрема розмова про тих, хто пригнав важливу техніку з Європи до нашого міста. У процесі задіяні багато людей, серед яких Сергій Лукашов і Микола Біляєв.

Уродженець Диканського району Микола Біляєв три роки працював водієм мікроавтобусу в Швеції. 24 лютого 2022 все змінилося, він вирішив повернутися додому. Вирушив паромом із Стокгольма у Гданськ. Написав про свої наміри у фейсбуці. Тож дорогою почалися телефонні розмови з волонтерами, які просили Миколу залишитися у Польщі, аби забрати додому гуманітарні вантажі.

— Їхати довелося «Деу Ланосом», який нам подарував поляк із Освенціма… А потім підключилися полтавські волонтери через Олександру Сиротенко, з якою я давно знайомий. Ще кілька днів в цей автомобіль завдяки «Полтавському батальйону небайдужих» завантажували корисних речей на 1,5 млн грн. Там були тепловізори, дрони, біноклі, приціли, прилади нічного бачення, рації, ліки першої необхідності й багато іншого.

Що стосується реанімобілів, то саме Микола Біляєв забирав другий мюнхенський реанімобіль до Полтави з Краковця. Це Volkswagen Crafter 2016 року випуску. Дорогою додому заїхав до Львова, де машину підвантажили американськими костюмами для пожежників, а також спальними мішками та засобами індивідуального захисту для військових.

Волонтери й військові з великодніми смаколиками Волонтери й військові з великодніми смаколиками

На фронт цей реанімобіль їздив у компанії інших авто, навантажених усім необхідним. Так, загін прикордонників отримав квадрокоптер (аутел), 30-та бригада — далекомір, активні навушники, павербанки, а Бахмутський госпіталь та Торецька лікарня — медикаменти. Крім того, волонтери «Полтавського батальйону небайдужих» передали ліки та продукти харчування, серед яких люди найбільш зраділи свіжим пасочкам — символом миру.

Робота українських волонтерів у часи війни — це самоорганізація й взаємодія різних людей, основана на довірі. Кожен із них є гвинтиком у великому процесі перемоги України.

Анна ДОВГОШЕЙ


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Атаки з важкої артилерії та БпЛА: ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.