5,3 млн грн спрямує Полтава на формування і підтримку територіальної оборони наступні 3 роки
Полтава прийняла програму «Полтавський спротив» на 5,28 млн грн — на практиці вона не діятиме без прийняття бюджету
Під час позачергової сесії Полтавської міськради 15 лютого була голосами 37 депутатів була прийнята програма «Полтавський спротив» у 2022-2024 роках, мета якої — виділити фінансування на формування територіальної оборони у місті та підготовку громадян до відсічі на випадок вторгнення військ РФ на територію України. На такі цілі цього року планують витратити 3,96 млн грн, а за усі три роки — 5,28 млн грн.
Проект Місцевої цільової програми «Полтавський спротив» презентували депутатам 11 лютого. Тоді очікуваний розмір фінансування на три роки становив 4,6 млн грн. Після внесення правок, за пропозиціями депутатів, загальне фінансування збільшили до 5,28 млн грн.
З них 2,2 млн грн спрямують на улаштування опалення, електропостачання та водопостачання в адмінбудівлі в/ч А7310 (144-й батальйон територіальної оборони) у промзоні неподалік військового аеродрому, 800 тис. грн — на ремонт і придбання техзасобів для цієї військової частини, 450 тис. грн — на меблі та комп’ютерну техніку.
Ще по 100 тис. грн кожен рік виділятимуть на інформування громадян про вступ до добровольчих формувань, по 50 тис. грн — на військово-польові збори, по 100 тис. грн — на перевезення добровольчих формувань громади, по 100 тис. грн — на їхню підготовку. Тобто разом 1,05 млн грн за три роки дії програми.
Окрім того, 750 тис. грн залишають на різні заходи з інформування у ЗМІ та 30 тис. грн — на проведення дитячо-юнацьких військово-патріотичних ігор «Сокіл» («Джура»).
Втім жоден з цих пунктів не отримає фінансування, допоки Полтавська міська громада не прийме бюджет на 2022 рік. Наразі його проект та супутні програми продовжують розглядати на комісіях та вносити до нього правки. Попередньо, бюджетну сесію планують провести 4 березня.
Додамо, що Програма «Полтавський спротив» створена для забезпечення державного суверенітету та незалежності України, підвищення обороноздатності держави, зокрема забезпечення готовності до проведення заходів територіальної оборони та підготовки громадян України до національного спротиву.
Головними пріоритетами та принципами реалізації цієї Програми є:
- активне залучення фахівців різних профілів до військово-патріотичного виховання молоді;
- створення умов для сприяння у виконанні завдань, поставлених законодавчими актами у питаннях підготовки молоді до служби в Збройних силах України;
- забезпечення матеріально-технічними засобами військових частин та підрозділів територіальної оборони.
Основні напрями військово-патріотичної роботи у 2022-2024 роках планується зосередити на:
- активізації співпраці з ветеранськими, молодіжними, військово-спортивними та іншими громадськими організаціями в інтересах військово-патріотичного виховання громадян України;
- забезпеченні участі допризовної підготовки в заходах з нагоди відзначення державних і військово-професійних свят.
Олександр Мамай
Водночас міський голова Олександр Мамай не вірить у наступ Росії.
— Ви знаєте, на сьогоднішній день, як міський голова і як громадянин нашого міста, я хочу заспокоїти усіх без виключення мешканців. Наскільки у мене є інформація, ніякого вторгнення не буде. Мені прикро, що наші західні партнери, нашої держави, нагнітають цю ситуацію, але логіці воно ніякій не піддається. Тому хочу ще раз сказати і заспокоїти всіх без виключення мешканців нашого міста і нашої країни. Я певен, що ніякого вторгнення і ніякої війни з Російською Федерацією не буде. Крапка, — зазначив голова громади.
На питання, чи готова Полтава до оборони і чи всього вистачає, Мамай відповів, що не знає і порадив переадресувати це міністру оборони.
, «Полтавщина»