Gorozhanin.com.ua

Адмінкорпус та три десятки будівель заводу «Полтавхіммаш» виставили на аукціон зі стартовою ціною 91 млн грн

18 января
09:15 2022

За борги групи «Азовмаш» потужності заводу «Полтавхіммаш» виставляють на аукціон. Два роки тому групі «ТАС» Сергія Тігіпка був проданий головний виробничий корпус площею 56 тис. м². На черзі — решта корпусів загальною площею понад 80 тис. м²

Завод «Полтавхіммаш» збудували у 60-тих роках минулого століття на вул. Маршала Бірюзова, 85, між сучасними мікрорайонами Браїлки й Половки.

Підприємство випускало великогабаритне емальоване обладнання для хімічної промисловості. У 90-тих роках завод приватизували й до 2001 року ВАТ «Полтавахіммаш» було практично доведено до банкрутства. У 2004 році власники заводу перепрофілювали підприємство на випуск залізничних вагонів-цистерн для транспортування скраплених вуглеводневих газів — пропану, бутану і їх сумішей. З 2006 року підприємство увійшло до промислової групи «Азовмаш» з головним офісом у Маріуполі.

У 2014-2016 роках фінансовий стан холдингу «Азовмаш» погіршився через втрату ринку збуту до країн СНД. Щоби продовжити роботу підприємство брало великі кредити в банках. За оцінками експертів, загальна кредитна заборгованість підприємств групи у 2016 році перевищувала $700 млн.

Одне з ключових підприємств групи «Азовмаш» — ПАТ «Азовелектросталь» — неодноразово брало кредити у «ВТБ Банку» і «Альфа-Банку» закладаючи нерухоме майно ПАТ «Полтавхіммаш». І коли підприємство не виконало свої кредитні зобов’язання, то майно «Полтавхіммашу» виставили на продаж. Загальний борг «Азовмашу» перед «ВТБ Банком» склав 141,8 млн доларів, а перед «Альфа-Банком» — 12 млн доларів.

З 2019 року частину майна «Полтавхіммашу» виставили на аукціон через державну систему СЕТАМ. Продаж майна двічі зривався через відмову потенційних учасників по сплаті гарантійного внеску.

На початку 2020 головний виробничий корпус заводу придбала група компанії «ТАС» власником якої є Сергій Тігіпко. Компанія викупила 56,5 тис. м² промислового приміщення за 34 млн грн.

У грудні 2021 року та на початку 2022 року на аукціон виставили інші корпусу заводу із прилеглим майном розбивши нерухомість на три лоти:

  • Адміністративний корпус має площу 8,3 тис. м². Стартова ціна лоту — 29,2 млн грн.
  • Нежитлові будівлі та споруди загальною площею 35,6 тис. м². Стартова ціна — 29,4 млн грн.
  • Нежитлові будівлі та споруди загальною площею 39,6 тис. м². Стартова ціна — 32,3 млн грн.

Стартова вартість усіх корпусів складає 91 млн грн. Загальна площа землі на якій розташовані ці корпуси — 26 га. В одному лоті окрім головного корпусу на аукціон виставляють гаражі, контори, вбиральні, котельні та інші приміщення на територію заводу. Всього на продаж виставлено понад три десятки будівель.

Наразі виробничі потужності заводу «Полтавхімаш» можна умовно поділити на дві частині — ті, що виставили на аукціон, і яку викупив Сергій Тігіпко.

Виставлені на аукціон корпуси наразі перебувають у власності ПрАТ «Полтавхіммаш», директором якого є Олександр Верещак.

ІВ «Полтавщина» намагалася дізнатися про стан виробництва на заводі, але телефоном зв’язатися з адміністрацією не вдалося. З загальнодоступної звітності відомо, що ПрАТ «Полтавхіммаш» станом на 1 грудня 2021 року має податковий борг 16,3 млн грн. За словами спеціалістів в галузі, завод продовжує виробляти деяку продукцію, але підприємство у важкому фінансовому стані. Завод навіть не сплачує місту за оренду комунальної землі під корпусами.

Щодо головного корпусу, який викупив Сергій Тігіпко, то ним володіє ТОВ «ТАС Хіммаш», яке має статутний капітал в розмірі 42,4 млн грн. Директором підприємства є колишній заступник голови Полтавської ОДА Олександра Удовіченка і екс-керівник обласного осередку партії «Сильна Україна» Віктор Шадчнєв.

Сергій Тігіпко та Віктор ШадчнєвСергій Тігіпко та Віктор Шадчнєв

За слова адміністрації підприємства, у викупленому корпусі «Полтавхіммаш» уже рік виготовляють продукцію, яку скоро представлять загалу. Безпосередньо виробництвом займається юридична особа ТОВ «Полтаввагон», бенефіціаром якої є Сергій Тігіпко.

Також заводом володіли юридичні особи ТОВ «Торговий дім «Полтавхіммаш» та ТОВ «Полтавахіммаш». Дільність першого підприємства припинено 11 листопада 2020 року, а другого — 11 травня 2021 року.

На даному етапі відбувається процес продажу всього майна заводу «Полтавхіммаш». За інформацією «Полтавщини», компанія «ТАС» планує викупити інші корпуси й відновити на заводі повноцінне виробництво залізничних вагонів-цистерн. Враховуючи, що Кременчуцький сталеливарний завод, яким також володіє «ТАС», поставляє сировину для заводу «Полтавахіммаш», подібне поглинання виглядає логічним.

Нагадаємо, у березні 2021 року Полтавський олійноекстракційний завод — Кернел Груп завершив будівництво когенераційної установки потужністю 10,4 МВт, що працює на біопаливі.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

    Під час нічної атаки в Одесі було пошкоджено лікарню, яка обслуговує вагітних, — ФОТО

Під час нічної атаки в Одесі було пошкоджено лікарню, яка обслуговує вагітних, — ФОТО

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.