Gorozhanin.com.ua

У Полтаві презентували детальний план території майбутнього сміттєпереробного заводу

07 января
21:48 2022

Архітектори виготовили детальний план території для сміттєпереробного заводу в Макухівці. На його будівництво потрібно 106 млн євро та 4 роки часу

30 грудня в конференц-залі Полтавської районної державної адміністрації презентували детальний план території села Макухівка. Мова йде про будівництво в населеному пункті сучасного сміттєпереробного заводу. Архітектори показали графічні матеріали й розповіли про майбутній промисловий об’єкт.

Мова про будівництво сміттєпереробного заводу у Полтаві триває давно. Раніше облдержадміністрація озвучувала три варіанти розміщення сміттєпереробного заводу: у Макухівці, Розсошенцях або Кашубівці. Остаточно визначилися на першому варіанті.

Сюжет телеканалу ІРТ з презентації детального плану

26 листопада управління житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської облдержадміністрації замовило у КП «Планування і забудова територій Полтавського району та здійснення архбудконтролю» детальний план території в селі Макухівка за 285 тис. грн.

Громадські обговорення стосовно будівництва заводу проходять з 20 грудня 2021 року по 20 січня 2022 року. Весь цей час Полтавська ОДА прийматиме пропозиції від громадян.

Отже, 30 грудня публічно показали графічні матеріали й опублікували детальний план території із пояснювальною запискою. Користуючись цими документами опишемо розміщення майбутнього сміттєпереробного заводу.

Як виглядатиме сміттєпереробний завод у Полтаві

Завод розміщуватиметься через дорогу на схід від чинного сміттєзвалища в Макухівці, де зараз розташована територія лісгоспу. Комплекс складатиметься із наступних елементів.

Розташування сміттєпереробного заводу відносно чинного полігону у Макухівці

Безпосередньо сміттєпереробний завод матиме площу 2,7 га. Комплекс по переробці механіко-біологічного оброблення — 2,8 га. Комплекс по переробці вторсировини 0,8 га. Резервно-виробнича територія для перспективного розвитку та модернізації сміттєпереробного комплексу розміщуватиметься на 5 га. Також детальним планом передбачено будівництво очисних споруд, пожежного депо, паркувальних майданчиків, водозабірної споруди та інших інфраструктурних елементів.

Проектний план території сміттєпереробного заводу

Проектна потужність сміттєпереробного заводу — 194 тис. тонн/рік. Плановий рік введення в експлуатацію об’єкту — 2026 рік. Технологічний процес сміттєпереробного заводу передбачає спорудження димової труби, висота якої буде визначена на наступних стадіях проектування.

Орієнтовна схема трасування теплових мереж

Проектом також передбачена можливість прокладання теплової мережі від заводу в Макухівці через річку Коломак та Ворсклу до котельні в мікрорайоні Левада. Ймовірно, теплову енергію від роботи заводу планують використати для опалення будинків. Схожа система працює в італійському місті Больцано. Цей завод, окрім перероблення сміття, виробляє теплову та електричну енергію. Під час спалення сміття дим очищають за допомогою води, яка нагрівається і її направляють в опалювальну систему міста.

Сміттєпереробний завод розрахований для обслуговування населення Полтави та Полтавського району. На даний час населення Полтавського району становить 596 тис. осіб, Полтави — 285 тис. осіб.

Сортувально-переробний комплекс обслуговуватиме 24 територіальних громади — це Полтавська, Новоселівська, Коломацька, Терешківська, Щербанівська, Мачухівська, Диканська, Решетилівська, Новосанжарська, Драбинівська, Несхворощанська, Білицька, Кобеляцька, Машівська, Михайлівська, Карлівська, Ланівська, Мартинівська, Чутівська, Скороходівська, Велокорублівська, Котелевська, Опішнянська, Зіньківська.

Чинне міське сміттєзвалище заповнене на понад 135% та передбачене до рекультивації. У 2019 році на Макухівському сміттєзвалищі запустили електростанцію, яка виробляє енергію використовуючи метан видобутий із глибин сміттєвого нашарування. Потужність біоелектростанції 0,6 МВт. Полігону твердих побутових відходів вистачить на 10-15 років роботи електростанції.

Зазначимо на тому, що коштів на безпосереднє будівництво заводу ще не передбачено. Облдержадміністрація хоче отримати завод із п’ятьма рівнями системи очистки, який коштує 106 млн євро. Сума на будівництво заводу не є підйомною ні для міста, ні для області, тому для реалізації проекту потрібно залучити інвестиційні європейські фонди.

Нагадаємо, що влітку 2021 року мешканці села Макухівка перекрили дорогу на Полтавське міське сміттєзвалище і не пропускали спеціалізовані вантажівки зі сміттям. Компромісу із протестувальниками досягли під час перемовин з міським головою Олександром Мамаєм. В результаті домовленостей влада міста і області підписали меморандум про співпрацю, який, серед іншого передбачав будівництво сміттєпереробного заводу.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Залякати та деморалізувати: чому росіяни б’ють авіабомбами по Харкову та області

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.