Ткаченко розповів про нове життя Контрактової площі та зимові роботи у Гостиному дворі
Протиаварійні та консерваційні роботи у будівлі Гостиного двору продовжуватимуться впродовж зими.
Як передає Укрінформ, про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Телеграмі.
«Сьогодні приїхав подивитись, як йдуть роботи першого дня відновлення Гостиного двору. Це останній об’єкт, на якому фактично почались роботи у межах «Великої реставрації» цього року. Тут вже тривають протиаварійні та консерваційні роботи для збереження пам’ятки. Незважаючи на бюрократичні процедури, нам вдалося запустити процес ще в грудні. І роботи, незважаючи на скепсис, продовжуватимуться впродовж зими. Будівельний генплан додаю у зображеннях. Головна мета – прибрати, привести все в належний стан та захистити стіни», — написав Ткаченко.
Він нагадав, що серед запланованих протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт: чистка цегли та металевих елементів, залізобетонних перекриттів; облаштування покриття парапету, перил; розчищення внутрішнього подвір’я від будівельного сміття; накриття армованою плівкою від потрапляння вологи стін, перекриттів в місцях демонтованих конструкцій та інші.
«Без Подолу – Київ неможливий. А його серце – це Гостиний двір та Контрактова площа. Як тільки буде схвалена концепція майбутнього простору Гостиного двору, історичне місце вперше в Україні почнуть реставрувати з урахуванням потреб сучасних містян. Йдеться про нове життя всієї Контрактової площі. Для цього вже зібрано робочу групу при МКІП», — зазначив міністр.
Ткаченко додав, що участь у обговоренні майбутнього Гостиного двору візьмуть не лише реставратори, архітектори, урбаністи, історики, культурні менеджери, громадськість, а також представники державної та міської влади, а ще й кияни та жителі Подолу.
Як повідомлялося, у січні 2020 року Департамент охорони культурної спадщини направив припис Фонду державного майна України щодо укладання охоронного договору на пам’ятку архітектури та містобудування місцевого значення Гостиний двір у десятиденний строк з моменту отримання припису.
Київська міська рада 11 лютого 2021 року підтримала звернення до Кабінету Міністрів щодо невідкладної передачі будівлі Гостиного двору в комунальну власність громади столиці.
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко звернувся до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з ініціативою щодо передачі Гостиного двору в Києві на баланс міністерства.
Гостиний двір – пам’ятка архітектури місцевого значення. Будівля зведена у 1809 році. Постановою Кабінету Міністрів № 1380 від 15 серпня 2011 року Гостиний двір було виведено з Державного реєстру пам’яток архітектури. У вересні 2012 року Київрада передала Укрреставрації в оренду земельну ділянку під Гостиним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр із гостьовою стоянкою, що спричинило обурення громади.
Олександр Ткаченко проінспектував протиаварійні роботи у будівлі Гостиного двору / Фото: Євген Котенко, Укрінформ
У листопаді 2015 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною та нечинною постанову Кабміну «Про виключення будівлі Гостиного двору у місті Києві зі списку пам’ятників архітектури, що перебувають під охороною держави».
У 2018 році суд розірвав договір оренди і зобов’язав Укрреставрацію повернути Гостиний двір регіональному відділенню Фонду державного майна по місту Києву.
Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки із зими 2013 року.