Gorozhanin.com.ua

В Запорожской области 97% пациентов с коронавирусом имели признаки штамма «Дельта», — Мащак

28 сентября
15:11 2021

Сегодня, 28 сентября, в Запорожской облгосадминистрации состоялось совещание, на котором обсуждали ситуацию с заболеваемостью коронавирусом, темпами вакцинации и готовностью больниц региона к очередной волне COVID-19.

Об этом сообщает 061.

По словам замдиректора Запорожского областного центра контроля и профилактики заболеваний МОЗ Александра Мащака, в Запорожской области распространяется штамм «Дельта». 

— В цьому місяці та наприкінці серпня ми мали можливість проводити лабораторну діагностику хворих безпосередньо на дельта-вірус. І от за результатами нашої постановки 97% мали так само ознаки мутаційного дельта-вірусу. Тобто дельта-вірус це інфекція притаманна для території Запорізької області, тому ми маємо ознаки епідемічного процесу виключно до цієї інфекції, — сообщил Мащак.

Ранее мы сообщали, что из 90 ПЦР-тестов, отправленных в Киев для определения штамма «Дельта», 87 оказались положительными. 

Мащак добавил, что этот штамм характеризуется высокими темпами роста заболеваемости. В области практический каждый день фиксируют двойной прирост заболевших коронавирусом.

Если ранее COVID-19 преимущественно диагностировали у пожилых людей, то из-за штамма «Дельта» коронавирус все чаще выявляют у детей.

— Альфа-коронавірусна інфекція вражає похилий вік і діти майже не затронуті. Цієї осені ми маємо зовсім іншу картину. З 1 вересня ми відновили моніторинг за станом захворюваності учнів та персоналу в закладах освіти. Станом на 28 вересня хворіє 301 учень шкіл, 142 вчителів та працівників системи освіти, майже 6 тисяч учнів перебувають на самоізоляції викликаною вже фактичною реєстрацією (хвороби — ред.). В минулому році ця ситуація була більш ніж в три рази спокійніша ніж наразі. Тому така увага вакцинації в системі освіти і скоріш за все пандемія цієї осені буде визначатись рівнем захворюваності в закладах освіти, — добавил Мащак.

Также Александр Мащак сообщил, что пандемия коронавируса стала пандемией невакцинированных. 98% от общего количества заболевших COVID-19 — это люди, которые не имели ни одной прививки от коронавируса. 

— Якщо раніше ми казали щодо заходів протиепідемічних це дотримання соціальної дистанції та інші неспецифічні заходи, то наразі ми маємо потужний інструмент у вигляді вакцини. Ми закликаємо і населення, і вас робити щеплення проти коронавірусної інфекції. Ми в цьому можемо зупинити та стримати її розповсюдження, — сказал Мащак. 

Как ранее писал 061, в Запорожской областной инфекционной больнице «ковидное» отделение заполнено на 71%, — ОГА.

Статьи по теме

Последние новости

    В Запорожье более 12 тысяч человек находятся на квартирном учете: с начала года очередь сдвинулась на 24 человека

В Запорожье более 12 тысяч человек находятся на квартирном учете: с начала года очередь сдвинулась на 24 человека

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY