Gorozhanin.com.ua

Туреччина заборонила рекламу Twitter і Pinterest за ігнорування свого нового закону

Январь 19
23:39 2021

Туреччина заборонила рекламу Twitter, Periscope та Pinterest через те, що ці компанії не погодилися виконати вимоги її нового закону про функціонування соцмереж.

Як пише "Європейська правда" з посиланням на DPA, рішення про це було опубліковане у вівторок, 19 січня.

Заступник міністра з транспорту та інфраструктури Омер Фатіх Саян висловив сподівання, що після цього компанії погодяться на вимоги турецького законодавства.

Це вже наступний крок проти соцмереж, які не відреагували після першої санкції — штрафу у розмірі близько 1,18 млн доларів. Серед низки оштрафованих компаній опинилися Facebook, Instagram, Twitter та YouTube.

Новий закон був ухвалений у липні 2020 року. Критики зазначали, що він може погіршити ситуацію зі свободою слова.

Закон передбачає, що влада Туреччини може вимагати видалення певного контенту, а не блокування доступу до нього, як це було раніше. Також він зобов’язує зберігати дані користувачів у Туреччині та вимагає від соцмереж, які мають в країні понад мільйон відвідань щоденно, призначити місцевих представників, які будуть базуватися в країні.

За невиконання вимог компаніям загрожують поетапні санкції — спершу штрафи, далі заборона реклами та обмеження швидкості роботи платформ аж до -90%.

Facebook 18 січня заявила, що призначить місцевого представника у Туреччині, щоб виконати закон, зазначивши, водночас, що для платформи "важливо бути місцем, де люди можуть висловлюватися вільно".

LinkedIn також вирішила призначити представника.

Источник: epravda.com.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

В Запорожье заминировали гимназию | Новости

Читать всю статью

Мы в соцсетях