Gorozhanin.com.ua

КМДА планує відтермінувати запуск е-квитка до наступного року

Июль 01
03:37 2020

Київ готовий відтермінувати запуск електронного квитка у громадському транспорті до першого січня 2021 року, повідомляє пресслужба КМДА.

Цього разу перепоною для впровадження е-квитка, який мали повноцінно запустити першого липня, стало невирішене питання з пільговиками. Відтерміновуючи запуск е-квитка, у КМДА хочуть «дати можливість уряду розробити зміни до законодавства щодо надання пільг».

У КМДА зазначили, що компенсують перевізникам проїзд пільговиків із Карткою киянина, проте нарікають, що пільговиків занадто багато.

Так, пільговий проїзд регламентується вісьмома законами України. Таким чином лише в Києві нараховують близько 240 тисяч ветеранів, військовослужбовців, дітей війни, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи тощо, а також 480 тисяч пенсіонерів. Ці витрати, як зазначають у КМДА, покладено на місцеві бюджети.

«Але ми вважаємо соціальною несправедливістю для пільговиків із інших регіонів України, яким доведеться сплачувати власні кошти за проїзд із введенням єдиного електронного квитка. Столичний бюджет цих витрат покрити не може. Тому держава повинна врегулювати це питання на законодавчому рівні», – заявила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Рішення про запровадження єдиного електронного квитка у громадському транспорті Верховна Рада ухвалила на початку 2016 року. У Києві почали тестувати е-квиток у листопаді 2018 року. Поступово у наземному громадському транспорті встановлювали валідатори, у метро – термінали, проте повноцінний перехід на нову систему неодноразово переносили.

Так, останні рази е-квиток обіцяли запустити першого квітня, потім перенесли через пандемію коронавірусу, передостання озвучена дата – перше липня.

Нагадаємо, київські приватні перевізники просили КМДА перенести впровадження е-квитка у маршрутках на червень 2021 року.

Источник: hmarochos.kiev.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

В США увеличилось число жертв урагана Зета — СМИ

Читать всю статью

Мы в соцсетях