Gorozhanin.com.ua

Кіберполіція викрила двох киян у розповсюдженні шкідливого програмного забезпечення

Март 28
11:48 2020

За допомогою популярного відеохостингу зловмисники розповсюджували вірус та отримували логіни та паролі до різних систем інтернет-банкінгу, акаунтів соціальних мереж, електронної пошти.

Працівники кіберполіції в Харківській області спільно зі слідчими поліції під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури викрили 26-річного хакера та його 20-річного спільника у розповсюдженні шкідливого програмного забезпечення.

Кіберполіція встановила, що двоє мешканців Києва були учасниками хакерського форуму. Один із них мав власний канал на популярному відеохостингу, за допомогою якого розповсюджував шкідливе програмне забезпечення. Таким чином він отримував логіни та паролі від вебсервісів, котрі збережені у налаштуваннях браузера. Зазвичай, це вхідні дані до різних систем інтернет-банкінгу, акаунтів соціальних мереж, електронної пошти тощо. Після чого, використовуючи логін та пароль жертви, фігуранти виводили кошти з різних електронних сервісів (електронних гаманців, ігрових акаунтів та банкінгу зі спрощеним входом).

Правоохоронці провели обшуки за місцями мешкання фігурантів. За їхніми результатами вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку. Вилучене направлено на експертизу.

Під час попереднього огляду техніки було виявлено адміністративні панелі до шкідливого програмного забезпечення, близько 10 мільйонів логінів та паролів до різних систем інтернет-банкінгу та соціальних мереж користувачів українського та міжнародного сегмента мережі Інтернет.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження кваліфікованого за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України. Фігурантам загрожує до 6 років ув’язнення.

Источник: npu.gov.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

Mercedes запускает новое мобильное приложение для «цифровой экосистемы»

Читать всю статью

Мы в соцсетях