Gorozhanin.com.ua

Сесія Полтавської міськради відбудеться в онлайн-режимі та з одним питанням

25 мая
06:49 2022

Депутатам запропонують проголосувати за 3 земельні ділянки під будівництво житла для переселенців. У цьому зацікавлена військова адміністрація. Решту питань запропонують розглянути на потім, хоча голосів для цього поки не набирається

Чергова сесія Полтавської міськради, яка мала відбутися ще на минулому тижні, ймовірно, буде скликана на цьому тижні і матиме у порядку денному лише один проект рішення — про виділення трьох земельних ділянок загальною площею 11,5 га на колишніх артскладах і мікрорайоні Лазурному для будівництва житла переселенцям.

Затримка викликана тим, що міський голова Олександр Мамай планував розглянути більше питань, зокрема, земельних. Однак, і начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, і начальник військової адміністрації Полтавського району Дмитро Романов наполягали на розгляді тільки одного питання, пов’язаного з переселенцями, яке є нагальним. Решту питань, які викликають суперечки, депутати мають розглянути окремо і трохи пізніше, після усіх узгоджень.

Врешті Олександр Мамай погодився провести сесію з одним питанням у режимі онлайн-конференції, як це практикувала міська рада попереднього скликання на тлі карантинних обмежень. Такий формат, на нашу думку, пов’язаний із тим, він дозволить міському голові уникнути присутності на сесії громадськості та запитань від журналістів та опозиційних до нього депутатів.

При цьому мер попросив перед проведенням сесії зустрітися із Дмитром Луніним. Тема для цієї можливої зустрічі нам не відома, але передбачимо, що Олександр Мамай запропонує «перешити» коаліцію у міській раді, щоб представники партії «Слуга народу» отримали більше повноважень.

За нашою інформацією, фракція «СН» досить прохолодно ставиться до такої перспективи, адже, наприклад, призначення нових заступників чи нового секретаря в умовах воєнного стану не дає політичних бонусів через обмеженість важелів впливу на процеси. Посада без повноважень — не цікава. А те, що існуюча коаліція не має голосів, лягає негативом не на партію влади, а персонально на міського голову.

В принципі, обласна військова адміністрація може й у майбутньому ініціювати сесії міськради тільки з якимись терміновими питаннями для своїх політичних інтересів. Наші джерела повідомили, що міському голові наразі немає що запропонувати партії влади, щоб вона підтримувала якусь більшість у міськраді, навіть якщо соціально-економічна ситуація у Полтаві буде при цьому погіршуватись.

Більше своєрідних «козирів» (якщо не усі) у цій грій — на руках у військової адміністрації. А будь-який спротив буде «гаситися» обшуками та повістками, як це нещодавно показала історія з акцією перевізників під стінами Полтавської ОВА.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Демонтував пам‘ятник воїнам АТО: на Харківщині підозрюється «голова» окупаційної адміністрації , — ФОТО

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY