Gorozhanin.com.ua

Робоча група Полтавської облради відвідає водоканал та теплоенерго, щоб вивчити обґрунтованість тарифів

27 января
19:01 2021

Як зазначили члени робочої групи, метою візитів буде не тільки вивчення тарифів, але й взагалі ознайомлення з проблемами підприємств

27 січня відбулося засідання робочої групи щодо вивчення обґрунтованості встановлених тарифів КП ПОР «Полтававодоканал» та ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».

У засіданні, яке вів заступник голови обласної ради, голова робочої групи Олексій Чепурко, взяли участь виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступники голови обласної ради Лілія Руроєва, Олег Бєлоножко, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, депутати обласної ради: Олег Діденко, Лариса Босенко, Олег Панкратьєв, керівники структурних підрозділів обласної ради та облдержадміністрації, генеральний директор КП ПОР «Полтававодоканал» Василь Воротинцев та в.о. генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко.

Олексій Чепурко зауважив, що завданням робочої групи є не лише вивчення обґрунтованості тарифів на послуги, що надають обласні комунальні підприємства «Полтававодоканал» і «Полтаватеплоенерго», а й пошук тих рішень, які б сприяли стабільній роботі підприємств і не створювали напругу в суспільстві.

Присутні заслухали інформацію генерального директора КП ПОР «Полтававодоканал» Василя Воротинцева щодо зростання тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення з 1 січня 2021 року, яке, за його словами, викликане багатьма чинниками: збільшенням витрат на оплату праці й податків, зростанням вартості електроенергії, реагентів, запчастин тощо.

Василь Воротинцев зауважив, що на підприємстві постійно працюють над поліпшенням соціально-економічного становища. Зокрема, у 2017 році підприємство отримало 70 млн грн збитків, у 2018-му — 46 млн грн, у 2019-му — 33 млн грн, у 2020 році — близько 8-9 млн грн. Серед іншого, цього вдалося досягти завдяки зменшенню видатків на електроенергію, адже нині підприємство є учасником ринку електроенергетики.

Водночас, за словами Василя Воротинцева, глибоке занепокоєння викликає незадовільний стан каналізаційних мереж обласного центру.

— У тих розрахунках, які подавало підприємство для НКРЕКП, закладено мінімальний рівень прибутку. Відсоток заробітної плати у розрахунковій структурі тарифу становить близько 45% та 56% (за послуги водопостачання та водовідведення відповідно), по факту — лише 37%. Підприємство не може самостійно забезпечити оновлення й модернізацію мереж, тому ми маємо спільно напрацювати рішення, які б дозволили «Полтававодоканалу» працювати стабільно, адже воно має стратегічне значення для області, — наголосив Олександр Лемешко.

Також присутні заслухали інформацію виконувача обов’язків генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Олександра Олексенка щодо тарифів на послуги централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води. За його словами, нині на підприємстві діють тарифи, затверджені ще наприкінці 2018 року. За цей період відбулося значне зростання вартості природного газу та його розподілу, електроенергії, витрат на оплату праці та інших складових тарифу, що призвело до збитковості «Полтаватеплоенерго».

Для кращого вивчення ситуації, що склалася на підприємстві, Олександр Олексенко запросив присутніх провести наступного тижня виїзне засідання робочої групи. З аналогічною пропозицією звернувся генеральний директор КП ПОР «Полтававодоканал» Василь Воротинцев.

Заступник голови обласної ради Олексій Чепурко дав доручення виконавчому апарату обласної ради узгодити дати проведення виїзних засідань робочої групи.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Якими мають бути укриття у школах і садочках — вимоги ДСНС

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY