Gorozhanin.com.ua

ПУЕТ — колиска успішних підприємців

Июнь 23
22:22 2021

Напередодні Всесвітнього Дня мікро-, малих та середніх підприємств (27 червня 2021 року) ми завітали до Полтавського університету економіки і торгівлі, що вже 60 років готує фахівців у сфері підприємництва, та взяли інтерв’ю в керівника Молодіжного бізнес-центру Ігоря Юрка.

— Пане Ігорю, чому Організація Об’єднаних Націй ініціювала святкування такого дня?

— До числа таких підприємств входять ті, що є основою економіки більшості країн світу. Вони створюють робочі місця для найбільш вразливих груп населення, відіграють вирішальну роль у справі забезпечення економічного розвитку.

— Чи потребує країна фахівців у сфері економіки та підприємництва? Останнім часом прийнято говорити, що ринок праці ними перенасичений.

— Щороку я спостерігаю ситуацію, коли підприємці, керівники та провідні менеджери підприємств заходять у наші аудиторії зі словами: «Шукаю собі…» і далі за потребою: логіста, експерта, митного брокера, маркетолога, SMM-менеджера, аудитора, фінансиста. Знаєте в чому парадокс? У тому, що знайти креативного, здатного ефективно працювати в команді, який має потрібні сучасному бізнесу soft skills, дуже нелегко. Таких шукають, цінять, беруть на роботу ще на молодших курсах.

— На вашу думку, на кого варто вчитися?

— Вчитися треба тому, до чого душа лежить. В Інтернеті багато аналітичних статей, що прогнозують потреби у спеціалістах у майбутньому, почитайте та дійте відповідно до ваших прагнень.

Зі свого боку скажу, в ПУЕТ є унікальні для України освітні програми: «Публічні закупівлі», «Експертиза та митна справа», «Митна справа в міжнародній торгівлі», «Цифрова економіка», «Інтернет-маркетинг».

Співпраця з роботодавцями, закордонними університетами-партнерами та наш досвід спонукає на щорічний перегляд змісту освітніх програм, тобто ми постійно рухаємось вперед!

— Як можна відчути себе в ролі підприємця?

— Учні шкіл можуть узяти участь у Чемпіонаті області з підприємництва «Крок до успіху!», що всьоме проходив цього року. Для наших студентів працюють Полтавський обласний бізнес-інкубатор, Молодіжний бізнес-центр, StartUp CLUB PUET.

ПУЕТ — основний майданчик для бізнес-тренінгів, форумів, нетворкінгів. На його базі реалізовуються спільні проєкти: «Creative Spark: програма підтримки підприємництва у системі освіти» (Університет Портсмуту), «Проєкти підтримки та розвитку підприємництва» (за підтримки ЄБРР), «День кар’єри ЄС» (за підтримки Представництва ЄС в Україні) та численні проєкти за програмою Еразмус+ Жан Моне.

Починаючи з першого курсу, наші студенти навчаються «Проєктному менеджменту», «Підприємництву» та «Основам лідерства» не лише в рамках своїх дисциплін. Вони виїздять у 2-3-денні літні та зимові тренінгові табори з повним зануренням, де з ними працюють відомі успішні ментори-бізнесмени.

Усе це сприяє досягненню особистого успіху кожного випускника. Ми пишаємося плеядою випускників — успішних бізнесменів, зокрема за версією Forbes.

Пресслужба ПУЕТ

Share

Статьи по теме

Последние новости

Волшебная методика, снимающая головную боль без таблеток

Читать всю статью

Мы в соцсетях