Gorozhanin.com.ua

Придбають удвічі менше бішофіту за вдвічі більшою ціною: як цього року влада Полтави планує боротися з амброзією

13 мая
08:49 2021

У 2021 році у Полтаві планують придбати удвічі менше бішофіту для обробки амброзії, ніж минулого року — його ціна буде у 2,5 рази вищою

КП «Декоративні культури» готується підписати договір на послуги з обробки амброзії у Полтаві. Роботи планують замовити полтавському ТОВ «Еско-Інжинірінг» — за 4,1 млн грн. Понад 80% цієї суми — це ціна за рідину «Амбростоп», якою поливатимуть карантинні рослини. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу Prozorro.

Тендер на послуги з ліквідації карантинних рослин хімічним методом, з очікуваною вартістю 4,1 млн грн, комунальне підприємство оголосило 7 квітня. Згідно з документами, замовлення передбачає обробку амброзії на 300 га вулиць у Полтаві.

На конкурс заявилися двоє учасників, пропозиції яких дорівнювали очікуваній вартості. ТОВ «ГС-Груп» запропонувало виконати роботи за 4,1 млн грн, ТОВ «Еско-Інжинірінг» — за 4,099 млн грн. Різниця між пропозиціями — 1297 грн. Обидві компанії зареєстровані у Полтаві.

23 квітня тендерний комітет «Декоративних культур» визнав «Еско-Інжинірінг» переможцем аукціону і наразі перевіряє документи компанії. Переглянути їх вирішили і ми.

Згідно з документами фірми, вона планує використовувати для обробки засіб «Амбростоп». Купуватиме його в іншого полтавського ТОВ — «Бішофіт МД». Судячи з кошторисного розрахунку, «Еско-Інжинірінг» планує використати 75 тисяч літрів цього бішофіту, ціна якого складатиме 45,5 грн/л. Тобто загалом на сам «Амбростоп» піде 3,4 млн грн. Ще 638 тис. грн коштуватимуть послуги з обробки ним 300 га площі.

З оприлюдненого кошторису «Еско-Інжинірінг» відомо, що товариство планує закупити 75 тис. літрів «Амбростопу» за 3,4 млн грн З оприлюдненого кошторису «Еско-Інжинірінг» відомо, що товариство планує закупити 75 тис. літрів «Амбростопу» за 3,4 млн грн

Для порівняння, у попередні роки, «Декоративні культури» купували «Амбростоп» напряму у ТОВ «Бішофіт МД». У 2019-му місто замовило 160 тисяч літрів засобу за 3 млн грн, а у 2020-му — 150 тисяч літрів за 2,8 млн грн. Тобто середня ціна бішофіту тоді становила 18,67-18,75 грн/л. Обробку рослин тоді проводили силами співробітників КП «Декоративні культури», для яких спеціально були закуплені обприскувачі, єврокуби та тракторні причепи для їх транспортування.

Цього ж року місто не просто хоче віддати підряд на знищення амброзії у приватні руки. Самої речовини закуплять менше, ніж потрібно. У попередні роки, після обробки територій, був залишок бішофіту, але його лишалося менше половини — близько 30 літрів. Цього ж року придбають на всю велику Полтавську громаду лише 75 тисяч літрів замість 150-ти. До того ж прописана у кошторисі ціна «Амбростопу» буде у 2,5 рази вища за ту, за якою «Бішофіт МД» продавав Полтаві у попередні роки.

Зазначимо, що вже колишній керівник та співвласник ТОВ «Бішофіт МД» Валерій Прядко отримав 4,5 роки ув’язнення за корупцію. В кінці 2020 року він вийшов зі складу співвласників підприємства, передавши свою частку родині. Також зазначимо, що ТОВ «Бішофіт МД» та ТОВ «Еско-Інжинірінг» у минулому об’єднували спільні співвласники. Наприклад, Костянтин Стотик, який досі володіє 27,5% «Бішофіт МД».

До речі, другий учасник тендера, з вищою пропозицією взагалі не завантажив частину потрібних документів, що може говорити про узгодженість його дій із «конкурентом». Тож якщо ТОВ «Еско-Інжинірінг» відхилять, торги доведеться скасовувати.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

У Харкові військових та інших учасників програми доступного житла звільнили від платежів

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY