Gorozhanin.com.ua

На Полтавщині переселенці з Донеччини запустили виробництво крафтової молочної продукції

06 августа
16:22 2022

Олена та її велика родина вирішили врятуватися від ворожих обстрілів і переїхати в Миргородський район. На новому місці вона та її велика родина відновили молочну ферму

Народний депутат Олег Кулініч на своїй сторінці у Facebook розповів про історію переселенки з Донеччини, яка на новому місці перезапустила виробництво молочних виробів.

— Вона згадує — просто сіли з чоловіком і подивилися на карту. Око впало на Полтавську область. Олена задала у «гуглі» питання «Де найкраще у Миргородському районі?», і вони знайшли матеріал про Сергіївську громаду. Прочитали його, були вражені, вирішили їхати саме туди. Так тут опинилися вісім дорослих і дев’ятеро дітей.

Волонтери допомогли їм знайти великий, але занедбаний будинок, де понад сім років ніхто не жив. Вирішили — що все відновлять, аби лише всім знайшлося місце. У вантажівку вмістили все, що змогли з кількох сімейних будинків. Брали лише найнеобхідніше для 17 людей.

До війни родина Олени мала 16 дійних корів. Жили виключно за рахунок своєї ферми, їздили торгувати в Костянтинівку, Краматорськ та Бахмут. При евакуації залишили поголів’я, поки не облаштувалися на новому місці — і як тільки змогли, повернулися за коровами. Щодо організації евакуації поголів’я допомогла Сергіївська громада. Там знайшли меценатів, зв’язалися з Всеукраїнською асоціацією громад та USAID, скооперувалися та допомогли оплатити перевезення худоби. Вивезти, на жаль, вдалося не всіх — зараз у них лише шість дійних корів. Але вже можна було розпочинати власну справу заново.

Наразі родина переселенців виготовляє тверді та плавлені сири, а також сиркову масу. Є види та смаки з різними натуральними наповнювачами.

Олена та її рідні створили власну інтернет-сторінку в інстаграм Markivchanka_2022, придбали вакууматор для упаковки сирів і вже замовили в друкарні візитки та наліпки на продукцію. Мають надію розширити продаж продукції, а на зібрані кошти — побудувати сарай для своїх годувальниць.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

До Києва поїздом приїхала голлівудська акторка Джессіка Честейн, — ВІДЕО

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY