Gorozhanin.com.ua

Музей Науки у Полтаві хочуть облаштувати на базі обласної бібліотеки — оголосили тендер на проект за 700 тисяч

Февраль 25
01:10 2021

Музей Науки облаштують на базі обласної універсальної наукової бібліотеки


Музей Науки облаштують на базі обласної універсальної наукової бібліотеки | Фото: Команда Змін

Департамент будівництва області оголосив тендер на проект реконструкції приміщення під Музей Науки — його облаштують в обласній бібліотеці, а не в «Полтавській політехніці»

19 лютого Департамент будівництва, МіА та ЖКГ Полтавської ОДА оголосив тендер на проект Музею Науки. Очікувану вартість розробки визначили на рівні 700 тис. грн. Пропозиції щодо проектування замовник збиратиме до 4 березня. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу Prozorro.

Нагадаємо, про ідею створення цього музею стало відомо наприкінці минулого року. За пропозицією Міністерства освіти, облаштувати його хотіли на базі НУ «Полтавська політехніка» — як освітній центр ім. Юрія Кондратюка. Судячи з концептуальної записки, під це планували використати один з корпусів університету на вулиці Соборності.

Втім, як бачимо, від цієї ідеї відмовилися. Нині область хоче замовити виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію приміщення під створення Музею Науки на базі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського, що на вул. Небесної Сотні, 17, у Полтаві. Замовлення також передбачає отримання позитивного звіту експертизи.

За планом, реалізувати музей хочуть за 9 місяців — з квітня по грудень 2021 року. Загальну вартість створення оцінюють у 10 млн грн. З них 1 млн має дати область, а 9 млн — Державний фонд реконструкції та розвитку. Проект Музею Науки переміг на відповідному конкурсі на фінансування з держбюджету.

Відповідно до тендерної документації, для закладу хочуть використати приміщення 1-го та 2-го поверхів бібліотеки, загальною площею 1100 м². На 1-му поверсі буде облаштований ресепшн, гардероб, встановлені інформаційні стенди, стелаж книжкових новинок, кавовий апарат та пуфи для відпочинку, на 2-му — спеціалізовані експонати на кшталт таких як «Акустика», «Дивна матерія», «Механіка», «Робототехніка і SMART технології», «Оптика і оптичні ілюзії», «Великі винаходи», «Людина» у Музеї науки МАН, що у Києві.

Виставка Музею науки МАН «Оптика і оптичні ілюзії»

Виставка Музею науки МАН «Дивна матерія»

Свої пропозиції щодо проекту Музею учасники подаватимуть до 4 березня. Оскільки закупівля проводиться за спрощеною процедурою, то договір буде укладений навіть за наявності єдиної пропозиції. Виконати розробку майбутній проектувальник має до кінця травня цього року.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

Share

Статьи по теме

Последние новости

В Днепре экстренно отключили воду: подробности

Читать всю статью

Мы в соцсетях