Gorozhanin.com.ua

Кадетський корпус, СБУ та два палаци: які полтавські об’єкти увійшли до рейтингового списку Великої реставрації

18 мая
19:01 2021









Кадетський корпус у Полтаві — 14-й у рейтинговому списку Великої реставрації






Кадетський корпус у Полтаві — 14-й у рейтинговому списку Великої реставрації

До рейтингового списку президентської програми «Велика реставрація» увійшли чотири проекти, які стосуються відновлення історичних будівель у Полтавській області

Мінкультури та інформполітики України оголосило перелік проектів з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини, які взяли участь у відборі в рамках проекту «Велика Реставрація» у межах президентської програми «Велике будівництво».

Зокрема, до списку увійшли 109 об’єктів, серед яких: замки, фортифікаційні, оборонні та палацово-паркові комплекси, бібліотеки, школи тощо. Відбір проектів провела експертна група, яка виставила оцінки кожному проекту з урахуванням терміновості та важливості відновлення, доступності, наявності інфраструктури тощо. Завдяки цьому був сформований рейтинг проектів.

У першому відборі взяли участь 211 проектів. Частину з них не розглянули, оскільки вони є об’єктами комунальної форми власності, що суперечить Порядку відбору проектів, які будуть реалізовані в рамках програми «Велике будівництво», затверджених Кабміном у грудні 2020-го.

До рейтингового списку увійшли і чотири проекти з Полтавщини. Найбільше шансів на швидше отримання фінансування — у Кадетського корпусу, протиаварійні роботи у якому призупинилися на етапі демонтажу покрівлі через відсутність державного фінансування. З серпня 2019 року він перебуває на балансі ДСА. Протиаварійні роботи на даху, з відновленням куполу, оцінюють у близько 30 млн грн, а загалом реставрація обійдеться у понад 200 млн грн.

Палац родини Закревських | Фото: Ukraїner Палац родини Закревських у селі Березова Рудка | Фото: Ukraїner

Палац родини Закревських у Березовій Рудці найбільше відомий тим, що у ньому, свого часу, перебував поет, письменник і художник Тарас Шевченко. Загалом це палацово-парковий комплекс знаменитого давнього козацько-старшинського роду панів Закревських, у якому був народний історико-краєзнавчий музей. Наразі там розміщується навчальний корпус № 3 «Агрономія» ПДАУ.

Головна будівля управління СБУ у Полтавській області Головна будівля управління СБУ у Полтавській області

Історична будівля, у якій зараз обласне управління СБУ, була зведена на початку XX ст. — як Будинок Дворянського і Селянського банку. Наразі уже існує проект реставрації, за яким роботи обійдуться у близько 25 млн грн (у цінах 2019 року).

Палац Муравйових-Апостолів у селі Хомутець Палац Муравйових-Апостолів у селі Хомутець | Фото: Валерій Явтушенко

Про можливість відновлення Палацу Муравйових-Апостолів у Хомутці більш-менш серйозно заговорили влітку минулого року Це будинок нащадків Данила Апостола, декабристів Муравйових-Апостолів, в якому відбувалися засідання декабристів. Розташований він на території пам’ятки історії національного значення «Садиба декабристів Муравйових-Апостолів, кін. XVIII-поч.XIX ст.». Зараз вона також на балансі ПДАУ, й орієнтовна вартість реставрації поки невідома.

№ у рейтингу Ініціатор проекту Назва
проекту
Середній
бал
проекту
14 Державна судова адміністрація України Протиаварійні роботи у Кадетському корпусі (Полтава, вул.
Соборності, 42)
55,5
19 Полтавський державний аграрний університет Реставрація «Палацу родини Закревських» (с. Березова Рудка Пирятинської громади) 55
56 Управління Служби безпеки України в Полтавській області Реставрація адмінбудівлі Управління СБУ в Полтавській області
(Полтава, вул. Соборності, 39)
53,5
64 Полтавський державний аграрний університет Реставрація «Палацу Муравйових-Апостолів» (с. Хомутець
Миргородської громади)
53

Найближчим часом Мінкульт обіцяє опублікувати список тих об’єктів, які будуть реалізовані першочергово.

У лютому президент Володимир Зеленський пояснював, що «Велика реставрація» розрахована на декілька років і передбачатиме різні системи фінансування, зокрема державно-приватне партнерство.

— Треба рухатиcя багатьма шляхами: концесія, державно-приватне партнерство, віддавати приватному сектору, і держава повинна окремо інвестувати. Бо реставрація по всьому світу йде навіть не десятиріччями, а сторіччями. Це програма, яку ми зараз починаємо в Україні і яка не буде зупинятись. У нас багато історичних пам’яток — все це відновити за три-п’ять-десять років просто неможливо. За цей час, я впевнений, ми відновимо для туризму основні важливі «магніти», все інше — це велика робота, яку належить виконати. Найголовніше, що ми розпочали, — додав Зеленський.

За його словами, на першому етапі фінансування передбачено 300 млн грн, які необхідні для підготовки проектної документації.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Прогноз погоди у Харкові на завтра: вдень до 19°

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.