Gorozhanin.com.ua

Для завершення будівництва басейну в авіамістечку Полтави потрібно віднайти 105 млн грн — інакше відкриття відтермінується

10 марта
21:39 2021

Полтавщина не встигла використати 65 млн грн, які Кабмін дав наприкінці року на добудову спорткомплексу в авіамістечку, і поки має у бюджеті лише 25 млн грн, а також сподівається виграти конкурс на нові 105 млн грн від держави

Вартість добудови спортивно-видовищного комплексу на вул. Петра Юрченка сьогодні оцінюють у 130 млн грн. З них обласний бюджет готовий оплатити 25 млн грн. Фінансування решти планують отримати завдяки перемозі на відповідному конкурсі. Про це повідомила прес-служба Полтавської ОДА.

Нагадаємо, цей басейн в авіамістечку намагаються звести з 2007 року. За ці роки тричі змінилися власники довгобуду, а вартість реалізації проекту виросла в кілька разів — до 218 млн грн. Загалом же полтавці витратили на нього понад 94 млн грн за різними проектами та різним курсом долара.

У 2019 році, після передачі об’єкту назад на баланс області, вартість закінчення будівництва оцінювали у 106 млн грн. З того часу і до сьогодні підрядник, ТОВ «Марк Строй», освоїв лише 20% від суми договору — 21,4 млн грн. Ще 2 млн грн фірма отримала в рамках договору на додаткові роботи. Це вся сума, яку змогла виділити область.

Допомогти пришвидшити темпи будівництва мала б субвенція із держбюджету, яку Полтавщині виділили за рішенням Кабміну після візиту Володимира Зеленського у березні 2020-го. От тільки рішення це було ухвалене на початку грудня. Області дійсно перерахували 64,8 млн грн субвенції, але використати її до кінця року, зрозуміло, не встигли, тому повернули до держбюджету.

Цьогоріч кошти не повернулися, а тому поки спорткомплекс може розраховувати лише на 25 млн грн, які виділили з обласного бюджету. За оцінкою голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, цих коштів вистачить до квітня-травня. Ще 105 мільйонів гривень сподіваються отримати від держави — як фінансування за конкурсом, на який подали відповідний проект.

У Полтавській ОДА повідомили, що, окрім стін і даху, у будівлі вже встановлено технологічне обладнання великої та малої чаш. Із січня 2021 року коштом обласного бюджету проклали більшу частину електромереж, труб опалення та водопостачання, каналізації. Після потепління продовжать роботи зі штукатурки приміщення.

За умов вчасного фінансування, басейн на вул. Петра Юрченка в Полтаві планують добудувати до кінця поточного року. Втім, якщо конкурс не вдасться виграти, термін завершення будівництва знову буде відкладений.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

При собі мав символіку спецназу рф: на Київщині затримали іноземця, який має заборону в’їзду в Україну, — ФОТО

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY