Gorozhanin.com.ua

1 січня у Полтаві закрили єдине в області стаціонарне відділення для лікування ВІЛ/СНІД

03 января
19:50 2022

Через фінансові збитки у Полтаві закрили стаціонарне відділення для хворих на ВІЛ/СНІД. Тепер їх лікуватимуть у звичайних інфекційних лікарнях і, можливо, у будь-якому стаціонарі

1 січня Національна служба здоров’я України відхилила пропозицію від КП «Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради» на отримання фінансування для відділення паліативної допомоги. Це означає, що єдине у Полтавській області виділення стаціонарного лікування хворих на СНІД припинило роботу.

Підстава — відділення для лікування хворих не відповідає новим медичним стандартам. Сучасна медицина в Україні працює за системою «кошти ходять за пацієнтом». За кожного пролікованого пацієнта медзаклад отримує певну суму коштів.

Для початку пояснимо, що КП «Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради» розташований на провулку Госпітальному. Там приймають інфікованих ВІЛ, обстежують і дають їм консультації. У 2009 році на вулиці Клінкерній відкрилося відділення, куди госпіталізують тяжких хворих на СНІД. Саме цю частину закладу і закрили.

Відділення паліативної допомоги для лікування ВІЛ/СНІД на вул. КлінкернійВідділення паліативної допомоги для лікування ВІЛ/СНІД на вул. Клінкерній

ІВ «Полтавщина» поспілкувалася про ситуацію з одним із лікарів відділення, який побажав залишитися анонімом.

— Чому закрили відділення паліативної допомоги ВІЛ-інфікованих?

— В грудні керівництво центру профілактики ВІЛ/СНІД подавало документи для укладення договору за пакетом «Стаціонарна паліативна медична допомога». Вносили чек-лист про стан закладу: кількість обладнання, персонал тощо. Тільки керівництво, яке подавало документи, знає через яку причину НСЗУ відмовило у фінансуванні.

Хоча ще із жовтня було зрозуміло, що заклад закриють. У грудні департамент охорони здоров’я обіцяв переглянути плани. Тоді керівник Віктор Лисак говорив, що заклад не закриють. Але, як видно, рішення давно було прийнято.

— Що буде далі із лікарями відділення?

— Працівників звільнили, всі отримали трудові книжки й кожен буде самостійно влаштовуватися на роботу. На момент закриття центру у нас працювало 23 лікарі. Один лікар-інфекціоніст, інші анестезіологи, які цілодобово забезпечували роботу і лікування пацієнтів в палаті інтенсивної терапії. У цих людей великий досвід роботи із такою групою пацієнтів. Поки триває пандемія коронавірусу, то анестезіологи скрізь потрібні, але коли пандемія закінчиться, то не факт, що попит збережеться. З колег поки точно ніхто не влаштувався на роботу.

— Тепер де лікуватимуть хворих на СНІД?

— Віктор Лисак сказав, що хворих на СНІД тепер будуть лікувати у загальній медмережі. Про що він говорив, я до кінця не зрозумів. Можливо, що ВІЛ-хворих лікуватимуть у будь-якій лікарні міста. Якими силами і якими медикаментами їх лікуватимуть я не розумію. Припускаю, що хворі на СНІД будуть лежати у стаціонарних відділеннях. Цей пацієнт займатиме весь час всього робочого персоналу, бо це тяжкохворі люди. У лікарів буде небезпека інфікування на робочому місті. В теорії, кожна медична сестра в кожному лікувальному відділені повинна поводити себе із пацієнтами, як із ВІЛ-інфікованими, але цього немає ніде.

— Що буде із будівлею, де лікувалися ВІЛ-інфіковані?

— Поки у відділенні працює лабораторія, будівлю опалюватимуть і там є охоронець.

У Полтавській ОДА з приводу закриття відділення повідомили, що воно не відповідало вимогам НСЗУ. Зараз оновлюються протоколи лікування інфікованих на ВІЛ/СНІД. В цих протоколах немає потреби паліативної допомоги окремо для інфікованих ВІЛ. Тепер їх інтегрують в загальну систему громадського здоров’я.

Депутат облради Олександр Кудацький пояснював, що у відділенні має бути потік пацієнтів, але наразі 30 працівників лікують 3-4 хворих. Натомість свого часу лікарі відмовились лікувати хворих на COVID-19, хоча інфекційні хворі — це їх профіль. Така ситуація не є оптимальною у плані витрачання державних коштів.

Нагадаємо, що в кінці грудня Полтавську дитячу лікарню вирішили приєднати до обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського. При цьому було прийняте рішення скоротити 70 працівників немедичного персоналу: прибиральниць, гардеробниць тощо.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Слова российского генерала о шантаже подрывом Запорожской АЭС, похоже, фейковые – ISW — новости Украины, Политика

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY