Gorozhanin.com.ua

Вищим чиновникам і суддям повернули високу зарплату: Конституційний суд визнав обмеження їхніх зарплат незаконним

29 августа
09:30 2020

Судді, банкіри, вищі державні чиновники та інші держслужбовці, які одержували до карантину високі зарплати, можуть пити шампанське: Конституційний суд України повернув їм колишні, докарантинні, зарплати. Навіть більше, суд визнав обмеження їхніх зарплат, запроваджене у зв'язку з карантином, неконституційним.

Таким чином, всі держслужбовці, чиї зарплати перевищували десять мінімалок (47 230 грн), відтепер знову отримуватимуть щомісяця свої повні зарплати, а не "жалюгідні" 47 тисяч. Про це повідомив у своєму Facebook глава комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради, народний депутат від «Слуги народу» Данило Гетманцев.

"У вищих державних чиновників, суддів, банкірів та ін. посадових осіб із зарплатою більше 47230 грн. сьогодні свято! КСУ своїм рішенням: скасував обмеження на виплату зарплат посадових осіб в бюджетних установах, суддям, прокурорам, депутатам, працівникам НБУ і т . д. 10 мінімальними зарплатами ", — написав Гетманцев.

Вищим чиновникам і суддям повернули високу зарплату: Конституційний суд визнав обмеження їхніх зарплат незаконним Крім того, є ще одне рішення КСУ, яке може вдарити по бюджетах. Суд визнав неконституційним припинення списання грошей з бюджету будь-якого рівня за рішенням суду.

"Тобто, тепер стягувати знову можна", — пояснює нардеп в своїй публікації.

Вищим чиновникам і суддям повернули високу зарплату: Конституційний суд визнав обмеження їхніх зарплат незаконним Приводом для розгляду питання щодо зарплат вищих державних чиновників стало звернення пленуму Верховного суду України в КСУ. Судді Верховного суду просили своїх колег з КСУ оцінити на предмет конституційності тимчасове обмеження суддівських зарплат, яке було зроблено в зв'язку з карантином. Вершителі доль аргументували своє звернення тим, що таке рішення влади порушує принцип верховенства права і гарантії незалежності суддів.

Отже виходить, що з зарплатою понад 47 тисяч українські чиновники і судді можуть бути незалежними, а з більш низькою платнею вони за свою незалежність не ручаються і не можуть гарантувати, що в їхніх рішеннях буде дотриманий принцип верховенства права.

Тим часом українські бізнесмени хочуть переконати владу в тому, що їм не під силу платити податки з мінімалки в розмірі 5 тисяч гривень і наполягають, щоби президент не підписував прийнятий парламентом законопроект про підвищення мінімальної зарплати з 1 вересня.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Бизнес на горе: в Киеве чиновники торговали местами на кладбище. Им вручили подозрение

Бизнес на горе: в Киеве чиновники торговали местами на кладбище. Им вручили подозрение

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY