Gorozhanin.com.ua

Вчителям в Україні уріжуть зарплати: в МОН вирішили скасувати ряд виплат та надбавок педагогам

Сентябрь 08
22:51 2020

У Міністерстві освіти і науки України вирішили скасувати ряд постанов уряду і тим самим зменшити і без того злиденні зарплати вчителям. Скандал в зв'язку з цим розгорівся не грайливий.

Профспілка працівників освіти і науки України обурений до краю. На офіційному сайті профспілки з'явилося повідомлення про рішення МОН реформувати порядок нарахування заробітних плат українським педагогам. Новий проект закону вже розроблений.

Документ пропонує внести зміни до Законів «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» та скасувати кілька постанов уряду про виплати надбавок працівникам педагогічної сфери в Україні. Крім цього, чиновники Міносвіти порушили закон України, коли розробляли законопроект, не радячись з членами профспілки. Профспілка працівників освіти і науки України назвав дії чиновників МОН неприпустимими в сформованих в країні умовах.

Вчителі, незважаючи на низькі зарплати і соціальну незахищеність, щодня піддають своє життя небезпеці, працюючи під час епідемії коронавируса. Діти нерідко переносять COVID-19 безсимптомно, але є джерелами зараження для викладачів, більшість з яких вже не молоді люди.

Школи не мають можливості забезпечити вчителів засобами індивідуального захисту, маски і дезінфектори вони змушені купувати за власні кошти. Вчителям в Україні уріжуть зарплати: в МОН вирішили скасувати ряд виплат та надбавок педагогам Відзначимо, що новий законопроект від МОН, якщо він буде прийнятий, завдасть удар по висококваліфікованим педагогам, які мають право на отримання надбавки до заробітної плати в розмірі 30 відсотків від окладу. Саме ця постанова від січня 2019 року «надбавку за престижність педагогічної роботи» хочуть знизити до 15 відсотків. А надбавку, запроваджену в січні 2018 го року (про підвищення окладів і ставок педагогічних працівників на 10 відсотків) пропонується повністю скасувати.

У зв'язку з цим в Мережі вибухнув бурхливий скандал, рівень обурення коментаторів зашкалював, тому в Міносвіти не змогли не відреагувати на ситуацію, що виникла. На сайті МОН з'явилося повідомлення, що поки документ не варто обговорювати, оскільки озвучені профспілкою зміни не пройшли процедуру затвердження.

Тим не менше в МОН заявили, що на виконання урядової постанови з липня 2019 року про поетапне підвищення мінімального педагогічного окладу до рівня 4 прожиткових мінімумів в країні немає грошей: «У зв'язку з відсутністю коштів на реалізацію цієї постанови, воно було зупинено до 31 грудня 2020 року. За попередніми підрахунками, на його реалізацію у 2021 році знадобляться додаткові 50 мільярдів гривень».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабмін має намір застрахувати ряд категорій вчителів і учнів в Україні. Кому оформлять обов'язкову страховку?

Share

Статьи по теме

Последние новости

«Всі люди сестри»: у Полтаві пройшов Марш жінок

Читать всю статью

Мы в соцсетях